НОВИНИ

Стало відомо, яким чином отримають держпідтримку виробники картоплі

30.09.2021 09:31
na-pivdni-ukrad197ni-virobniki-kartopli-ne-mozhut-prodati-svij-urozhaj

Кабінет міністрів України затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробників картоплі. Відповідну постанову (№ 1008 від 22 вересня 2021 року) оприлюднено на Урядовому порталі.  Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

У постанові ідеться, що  бюджетні кошти спрямовуються з метою державної підтримки виробників, які займаються сільськогосподарською діяльністю, в тому числі вирощуванням картоплі, для стимулювання збільшення площ посадки картоплі, обсягів виробництва, нарощування потужностей по її зберіганню і переробці.

Зазначається, що отримувачами бюджетних коштів є сільськогосподарські товаровиробники — юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, основною діяльністю яких є вирощування картоплі та/або виробництво продуктів переробки власно вирощеної картоплі, які:

  • не мають відкритих проваджень у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
  • не мають на 1 число місяця, в якому приймається рішення про включення до реєстру сільськогосподарських товаровиробників, яким нараховано бюджетні кошти для надання компенсації нового будівництва об’єктів, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Повідомляється, що бюджетні кошти спрямовуються на надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі в межах до 50% вартості (без урахування податку на додану вартість) нового будівництва холодильників для зберігання власне вирощеної картоплі (картофелехранилищ), цехів первинної переробки власне вирощеної картоплі, побудованих і прийнятих в експлуатацію.

Дотація одному виробникові не може перевищувати 10 тис. Розмірів мінімальної заробітної плати.
 
За цією програмою не може бути компенсована вартість обладнання, якщо його вартість частково компенсована за рахунок коштів державного бюджету за програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва».

Нагадаємо, що Оприлюднено оновлені ціни на соняшникову олію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: