ВАЖЛИВО

Стало відомо, яким буде агроринок в Україні через 10 років

05.06.2021 10:28
shatenka-plate-venok-ukrainka-flag-ukraina-pole-nebo-trava-o

4 червня в Одесі розпочалася VI Міжнародна аграрна конференція Grain Ukraine. Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко взяв участь у відкритті заходу та в обговоренні стратегії агроринку на найближчі 10 років. Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК, пише agronews.ua.

«Рівно рік тому я стояв на цій сцені як Голова Держгеокадастру і говорив про необхідність повернення земель громадам, проведення аудиту, прийняття основоположних земельних законів, запуск ринку землі, відновлення Міністерства аграрної політики. Я повернувся сюди в статусі міністра агрополітики й мені не соромно, адже мої слова не були пустими. За рік поставлені цілі було виконано.», – сказав Роман Лещенко під час свого виступу.

Він зауважив, що деякі проблеми, які були озвучені ще на першому форумі, звучать і сьогодні.

«Це означає, що країна потребує не обіцянок, а конкретних дій. Саме це Мінагрополітики визначає своїм викликом і пріоритетом. У цьому контексті підтримую слова співзасновника конференції Андрія Ставніцера: “Для того, щоб розв’язати проблеми, їх потрібно спершу озвучити”, – зауважив Міністр.

Учасники дискусії обговорили стратегію розвитку агроринку на найближчі 10 років. Роман Лещенко наголосив, що стратегія аграрного сектору до 2030 року, яка вже затверджена Урядом, гнучка і її реалізація потребує діалогу.

«Через 10 років ми бачимо країну з правом громадян на володіння та розпорядження землею, відновленим зрошенням та дренажем, розбудованою інфраструктурою, розвиненим органічним виробництвом, вдосконаленими стандартами безпеки харчових продуктів. А також із усуненням існуючих недоліків системи оподаткування сільськогосподарського сектору, подовженням ланцюга створення доданої вартості, із сформованими перевагами для експорту продукції з високою доданою вартістю. І, звичайно, Міністерством, яке займається політикою і розвитком агросектору, а не управлінням державними підприємствами та створенням бюрократії», – зазначив Роман Лещенко.

Нагадаємо, що уряд підтримав порядок ведення та адміністрування Державного аграрного реєстру.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: