НОВИНИ

Стало відомо, якій частині України загрожують проблеми з кліматом

16.08.2021 18:48
12_klymat

Наразі Україна потребує зрошення на більш ніж 2 мільйонах гектарів сільськогосподарських земель. Україні загрожують проблеми з посухою. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на міністра Романа Лещенка, пише agronews.ua.

Проблеми із посухою та зміною клімату гостро стоять не лише на півдні, а й у центральній Україні, тому країна потребує зрошення на більш ніж 2 мільйонах гектарів сільськогосподарських земель.

“Проблеми, пов’язані із засухою та зміною температур, вже гостро стоять не лише на півдні, а й у центральному регіоні. Майже половина Черкащини минулого року пережила екстремальну засуху. Люди вперше за роки збирали врожай у дві тонни з гектара кукурудзи, у той час, як ще 5 років тому вони збирали 10-12 тонн врожаю кукурудзи з гектара”, – йдеться в повідомленні.

На думку міністра, уряд має провести іригаційну реформу, інакше Україна втрачатиме величезні масиви чорноземів.

Читайте також Пустелі, торнадо і нові віруси: екологи розказали, якою буде Україна до 2100 року

“Деградація земель, вітрова, водна ерозія, опустелювання земель – це те, що буде призводити до втрати економічної активності”, – зазначив Лещенко.

Також він анонсував створення національного оператора для проведення реформи водогосподарської галузі. Цей орган управлятиме магістральними каналами, насосними станціями і формуватиме кооперативи водокористувачів – малих та середніх фермерів – які зможуть отримувати державну компенсацію вартості зрошувального обладнання.

За його словами, цей оператор буде публічною акціонерною компанією з міжнародними стандартами корпоративного управління. Він зможе залучати проектне фінансування, у тому числі й через інституції США.

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, за 30 років площа зрошуваних земель в Україні скоротилася у чотири рази – з 2,3 млн га в 1990-х роках до 539 тис. га в 2019 році (без урахування тимчасово окупованої АР Крим).

Уряд має намір у цьому році запустити пілотний проект зі зрошення земель у трьох областях України – Херсонській, Одеській та Миколаївській.

У жовтні 2020 року Кабінет міністрів затвердив план реалізації Стратегії зрошення і дренажу в Україні на період до 2030 року. На думку уряду, реалізація стратегії дозволить залучити інвестиції у сферу меліорації.

Нагадаємо, що на Луганщині фермер розорав заповідник.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: