НОВИНИ

Стало відомо, які саме вишні приймають на заморожування

13.07.2022 15:03
vishnya

Український виробник замороженої продукції Tevitta уже розпочав сезон приймання ягоди, перші партії вишні — з власних садів компанії. Найближчим часом очікуються поставки за контрактами. Про це повідомляє agroportal.ua, пише agronews.ua.

Строки прийому залежать як від погодних умов, так і від сорту вишні, тому прийом продукції може тривати до місяця. Про особливості прийому сировини для заморожування розповіла начальник відділу стандартизації та якості заводу бренду Tevitta Валентина Гуліна. 

Вишня, як і інша ягода, має постачатись у пластмасових ящиках  до 10 кг в одному. Оскільки прийом вишні, малини та смородини припадає на один період, ягоди можуть зберігатись у камері попереднього охолодження. А малина заморожується у камері статичного заморожування, яку завод цього року запустив у роботу. За рахунок цього можливий безперебійний прийом продукції від постачальників.

Представниця заводу наголошує, що не допускається сировина зі шкідниками чи хворобами, максимальна наявність гнилі на вишні — до 1%. «Через що ми змушені відмовляти постачальникам із домашніх господарств. Працюємо з виробниками, які професійно займаються вирощуванням садів», — говорить Валентина Гуліна. 

Вишня може бути з плодоніжками, оскільки на заводі є спеціальне обладнання, яке дозволяє їх виокремити.

Обов’язково вишня має бути однорідного ступеня дозрівання: «Ягода, з якої в подальшому буде видалена кісточка, повинна бути діаметром від 20 мм. Менші заморожуються з кісточками». 

Начальник відділу стандартизації та якості заводу бренду Tevitta каже, що вишня — одна з тих ягід, яка заморожується найскладніше, оскільки має довгу технологічну лінійку. 

Детальніше про технологію заморожування вишні на відео.

Читайте також: Озимий ріпак: що обрати сорт чи гібрид.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: