НОВИНИ

Стало відомо, які економічні зміни очікують українців у вересні

31.08.2024 12:16
Стало відомо, які економічні зміни очікують українців у вересні

На носі — 1 вересня, і разом із Днем знань та новим навчальним роком, в Україні відбуватимуться новації у сфері ЖКГ та економіки, мобілізації та соціалки. Для одних вони будуть не дуже приємними, для інших цілком хорошими. Про це повідомляє Телеграф, пише agronews.ua.

Найнеприємнішою новиною, яка зачепить усіх, стане зростання акцизів на автомобільне пальне з 1 вересня. За прогнозами експертів, внаслідок підвищення акцизу бензин подорожчає на 1,5 грн., дизель – на 2 грн., а автогаз – на 5 грн. за літр. Причому перший етап зростання цін відбудеться вже 3-5 вересня, а через два тижні наступний.

Зі зростанням ціни пального зростуть і витрати бізнесу на транспортні перевезення, тож слід очікувати й зростання ціни товарів, що перевозять в основному автотранспортом.

Другим неприємним фактом вересня може стати зростання податків, яке пропонується законопроектом Кабміну №11416-д. Згідно з новою редакцією закону, пропонується:

  • підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
  • збільшення податків для 1-2 групи ФОПів;
  • авансові внески на АЗС;
  • 1% на ФОПів 3-ї групи;
  • 25% на прибуток фінустанов;
  • помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання).

Цей документ уже не раз доопрацьовували, і його попередній варіант передбачав серйозніші зміни щодо зростання податків для українців. Як би там не було, подібне зростання податків також може спричинити зростання цін на деякі товари та послуги.

На тлі зростання ціни пального та підвищення податків гарною новиною стане відносна стабільність тарифів на комунальні послуги. Так, для абонентів НАК “Нафтогаз” природний газ і далі коштуватиме 7,96 грн за кубометр, електроенергія – 4,32 грн/кВт·год.

Єдиним винятком стане зростання тарифів на водопостачання та водовідведення у низці міст Київської області. Наприклад, у Білогородській територіальній громаді хочуть підняти вартість води у КП “Святопетрівське”. Ціна на централізоване водопостачання зросте на 15%, водовідведення — на 47%.

Також гарною новиною буде продовження виплат пенсій та різних допомог, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб. За словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, станом на серпень 2024 року виплати “біженцям” отримували 1,5 млн осіб із зареєстрованих 4,6 мільйона. Хоча ця програма — одна з найбільших програм соціальної політики і потребує понад 50 млрд. гривень на рік, знижувати розмір виплат не планують.

“Ми тепер цю суму почали виплачувати на сім’ю, на домогосподарство. Коли ми говоримо про класичну сім’ю з чотирьох осіб, підтримка становитиме 10 тисяч: на двох дітей по 3 тисячі, на двох дорослих по 2 тисячі. І це вже зовсім інша, досить відчутна сума”, — наголосила Оксана Жолнович.

З 2 вересня в Україні стартує держпрограма підтримки українського виробника — “Національний кешбек”. У рамках неї за купівлю українських товарів можна буде отримувати до 10% кешбеку з куплених вітчизняних товарів або від 2 до 3000 гривень щомісяця. На фінансове забезпечення цієї ініціативи готові витратити до 3 млрд. грн.

Також у вересні продовжиться мобілізаційна кампанія у ЗСУ, яка загалом пройде без змін, і особливо в армії чекатимуть чоловіків із бойовим досвідом — потрібні штурмовики, артилеристи тощо. Крім бійців, армія потребує фахівців цивільних професій, які забезпечують ефективну роботу військових підрозділів. Йдеться про водіїв, механіків, IT-фахівців та зв’язківців.



Перегляди: 102
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: