НОВИНИ

Стало відомо, яка українська агропродукція матиме попит у Великій Британії

01.05.2022 14:34
c47667aad7823d98dc5a5a353a77fbd7

Скасування всіх мит та квот на продукцію з України в Великобританії надасть певні конкурентні переваги українським аграріям в порівнянні з іншими постачальниками продукції АПК. Про це повідомляє AgroTimes, пише  agronews.ua.

За результатами 2021 року, з України у Великобританію було експортовано продукції АПК на 553 млн USD. Найбільшу частку в структурі українського експорту до Великобританії займали вже традиційні для України соняшникова олія (31% експортної виручки), ріпак (28%) та кукурудза (24%). Однак є ряд українських продуктів, експорт яких присутній у Великобританії, але обсяги його поки що незначні.

Зокрема, в УКАБ відмічають наступні напрямки, які мають значний експортний потенціал в Україні та поки що займають незначну частку в експорті певного продукту в Великобританію. Саме на них варто зосередити увагу українським аграріям. До таких продуктів належать:

– М’ясо птиці. Обсяг експорту в 2021 році – 2,6 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією – 1%. Основні конкуренти: Нідерланди, Польща, Бельгія;

 Горіхи волоські без шкаралупи. Обсяг експорту в 2021 році – 0,7 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією – 6%. Основні конкуренти: США, Німеччина, Китай;

– Мед. Обсяг експорту в 2021 році – 0,8 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією – 1%. Основні конкуренти: Китай, Польща, Мексика;

– Журавлина, лохина. Обсяг експорту в 2021 році – 0,2 тис. т. Частка України в імпорті Великобританією – 0,3%. Основні конкуренти: Іспанія, Перу, Чилі.

Окремо хотілося б виділити горох. Обсяг експорту в 2021 році даної продукції становив 4,9 тис. т. з часткою України в імпорті Великобританією – 12%. Проте основним нашим конкурентом є росія, що автоматично додає переваг для українських постачальників.

«Загалом можливостей для експорту українських товарів на ринок Великобританії більше ніж достатньо, проте вони є значно обмежені логістичними проблемами, адже через вторгнення росії на територію України та блокування портів російськими військами практично повністю призупинилися експортні відвантаження. Зараз всі зусилля уряду, аграріїв направлені на побудову альтернативних шляхів через західні кордони країни, однак ці можливості обмежені. Сильно завантажені залізниця та морські порти сусідніх країн через експорт зернових культур, обсяги яких у нас найбільші. Тому для збільшення експортної виручки варто зосередитися на експорті товарів, які мають більшу ціну при меншій вазі і таким чином здійснювати експорт автомобільним транспортом», – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Лише після більш продуктивного налагодження альтернативних експортних шляхів та розблокування портів, Україна зможе розширити торгівлю,  а також збільшити поставки вже традиційних товарів: соняшникової олії, ріпаку, кукурудзи та пшениці в дану країну. Але на це потрібно більше часу.

Читайте також: Сільське господарство в умовах війни: як залучити фінансуванняЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: