НОВИНИ

Стало відомо, як змінилися світові ціни на продовольство

09.07.2021 10:34
630_360_1565084573-149

У червні було зафіксовано перше за останні 12 місяців зниження індексу світових цін на продовольчі товари, який визначається Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO). Про це повідомляє АПК-інформ, пише agronews.ua.

«Середнє значення зазначеного індексу в червні склало 124,6 пункту, що на 2,5% нижче в порівнянні з травневим показником, але, тим не менш, на 33,9% перевищує показник аналогічного місяця роком раніше. Зниження цін на рослинні олії, зернові та меншою мірою на молочну продукцію з лишком перекрило зростання котирувань м’яса та цукру минулого місяця», – наголошується в прес-релізі організації.

Значення індексу цін на рослинні олії в червні знизилося на 9,8%, досягнувши мінімуму останніх 4 місяців. Настільки значне скорочення в порівнянні з попереднім місяцем пояснюється, головним чином, зниженням світових цін на пальмову, соєву та соняшникову олії.

«Значення індексу цін на зернові звітного місяця знизилося на 2,6%, але при цьому на 33,8% вище за рівень червня 2020 р. Ціни на кукурудзу на світовому ринку впали на 5% слідом за зниженням котирувань зернової в Аргентині в результаті зростання пропозиції завдяки новому врожаю, обсяги якого виявилися більшими, ніж очікувалося раніше. Міжнародні ціни на пшеницю в червні знизилися незначно – на 0,8%. Це обумовили сприятливий прогноз її світового виробництва поточного сезону, а також поліпшення видів на врожай у багатьох ключових країнах-виробниках, що нівелювало тенденцію підвищення цін, обумовлену посушливою погодою в Північній Америці», – додали експерти.

Нагадаємо, що в Україні погодні умови збільшили ризики втрат нового врожаю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: