АНАЛІТИКА

Стало відомо, як змінилися ціни на ріпак

28.09.2022 07:17
raps082019-840x630

Політика світових центробанків по стримуванню інфляції призвела до зниження курсу євро до 20-річного мінімуму, що підтримало котирування на ріпак на біржі в Парижі, які протягом минулого тижня виросли на 5,1%. Про це повідомляє graintrade.com.ua, пише agronews.ua.

Посилення геополітичної напруженості внаслідок оголошеної в рф мобілізації та ядерних погроз путіна збільшує тиск на євро та попит на долари, як на надійніший актив в умовах невизначеності. Індекс ІСЕ, що показує динаміку долара відносно шести світових валют – євро, швейцарського франка, ієни, канадського долара, фунта стерлінгів та швейцарської крони, виріс до рекордних 112 пунктів. Курс євро відносно долара за тиждень впав на 5,4% до 20-річного мінімуму 0,968 $/€, а фунта стерлінгів – до 37-річного мінімуму 1,102 $/£.

Курс долара підтримують очікування посилення політики ФРС та подальшої світової рецесії, викликаної ескалацією війни рф проти України.

Протягом тижня листопадові ф’ючерси на ріпак на паризькій MATIF виросли на 5,1% до 606,75 €/т або 584,85 $/т, проте доларова ціна впала на 0,7%. Котирування підтримує подорожчання каноли та ризики скорочення поставок з України через небажання росії продовжувати роботу зернових коридорів після листопада.

Листопадові ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі виросли за тиждень на 3,2% до 818,5 CAD/т або 600 $/т, тоді як курс канадського долара відносно американського знизився на 2,9%.

В Україні закупівельні ціни на ріпак в портах Чорного моря залишаються на рівні 17200-17300 грн/т або 470-485 $/т. Трейдери активно купують ріпак, але з поставкою лише до початку листопада, коли завершиться термін дії зернових коридорів. Значна різниця між ціною закупівлі в Україні та ціною продажу в ЄС приносить трейдерам гарні прибутки, тому найближчим часом вони пропонуватимуть додаткові премії за швидкі поставки.

Зниження цін на нафту, сою та соєвий комплекс посилює тиск на світові ціни на ріпак, проте наближення зими та невизначеність з паливом в Європі обмежить зниження котирувань.

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майнаЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: