Постанова Верховного суду США, яка підтримала пропозицію невеликих нафтопереробних заводів щодо скасування норм про обов’язкове додавання етанолу або іншого біопалива, минулого тижня обвалила ціни на кукурудзу та сою, а також соєву олію, що вплинуло і на сусідні ринки рослинних олій, ріпаку та каноли. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.
Проте вчора листопадові ф’ючерси на канолу виросли на 5,4% до 780 CAD/т або 600 $/т, відновившись до рівня цін, що передував виходу червневого звіту USDA, після чого вони впали на 15%.
Спекулянти розігрівають ціни на прогнозах спеки у 32-36 оС в регіонах вирощування каноли та ярої пшениці в Канаді на наступні 5-7 днів. Статистичне бюро Канади 30 червня оприлюднить звіт, в якому може підвищити прогнози площ сівби та врожаю каноли у новому сезоні, що поки не вплинуло на ринки.
Слідом за цінами на канолу серпневі ф’ючерси на ріпак на Euronext вчора виросли на 2,2% або 11 €/т до 518 €/т або 617 $/т, хоча Єврокомісія підвищила прогноз виробництва ріпаку в ЄС до 16,7 млн т, а імпорту – до 6,2 млн т.
На біржі в Чикаго листопадові ф’ючерси на сою вчора виросли на 2,4% до 477 $/т після того, як грудневі ф’ючерси на соєву олію подорожчали на 4% до 1310 $/т. Попри сприятливі опади стан посівів сої в США за тиждень не змінився. В доброму або відмінному стані залишаються 60% посівів, хоча торік таких було 71%. Якщо на сході країни стан посівів покращився, то на заході, у штатах Оклахома, Міннеаполіс, Південна Дакота, він продовжує погіршуватися.
Експорт сої з США за тиждень зменшився майже вдвічі, до 104 тис т, а загалом у сезоні сягнув 57,187 млн т. Щоб вийти на прогнозовані USDA 62 млн т потрібно щотижня експортувати по 0,5 млн т сої, що малоймовірно.
Нагадаємо, скільки коштує перша малина.