ВАЖЛИВО

Стало відомо, як змінилися ціни на банани

05.05.2021 08:03
CHem-opasny-perezrevshie-banany

Світовий ринок бананів зазнав низку потрясінь: деякі ЗМІ навіть розмірковують про швидке та цілковите зникнення фруктів. Крім того, ціни на банани скрізь високі. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

Середня ціна бананів найбільше підскочила в Росії – в півтора рази, і зараз вони продаються на російському оптовому ринку за середньою ціною 1,44 долара за кг. У той же час, лише в Центральній Азії, де ціни традиційно високі через його логістичну віддаленість, банани дорожчі, ніж у Російській Федерації. Зараз вони реалізовуються в середньому по 1,57 дол. / кг та 1,99 дол. / кг відповідно в Таджикистані та Узбекистані.

Тим часом банани в Білорусі в середньому на 25% дорожчі, ніж минулого року  (в середньому 1,31 дол. / кг), а в Польщі та Грузії ціни зросли в середньому на 21%. Найменше зросли ціни в Молдові, Україні та Таджикистані – лише на 9% на молдавському ринку та по 6% в Україні та Таджикистані.

Що сприяє зростанню цін на банани в усьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії? Пропонуємо проаналізувати ситуацію в Еквадорі – ключовому постачальнику бананів,  на світовому ринку в цілому.

Восени 2019 року в Еквадорі були серйозні соціальні протести, що уряду навіть довелося перенести столицю в інше місто, а саму країну просто паралізувало. Кілька місяців потому почалася пандемія COVID-19, яка буквально спустошила країну, поставивши її на межу гуманітарної катастрофи. В результаті, за даними місцевого Центрального банку, на які посилається ВВС, економіка країни впала на 8% у 2020 році.

Стрибаюча економіка країни, швидке поширення COVID-19, а також різке зниження оптових цін на банани через ослаблення світового попиту в 2020 році не допомогли банановій галузі в Еквадорі. Крім того, на якість та експорт еквадорських бананів сильно вплинуло виверження вулкана Сангай у вересні, яке повторилося в березні 2021 р. Як результат, після рекордного експорту бананів у 2020 р. Експорт з Еквадору знову впав у перші місяці 2021 року.

Нагадаємо, що науковці представили новий сорт червоного ківі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: