НОВИНИ

Стало відомо, як зернова угода добре допомагає економіці рф

18.08.2022 15:11
1799686289_0_321_3071_2048_1920x0_80_0_0_6bea527d6d1fa1f30b27955d83125d3e

Кораблі, завантажені українським зерном, відпливають із України після майже шестимісячного простою у чорноморських портах країни з великою помпою. А ось укладена паралельно інша угода, яка розчистила шлях для експорту російської пшениці, пройшла дуже тихо, повідомляє AP NEWS, пише agronews.ua.

Тим не менш, угода ця стимулює життєво важливу для російської економіки галузь.

У той час як США та їхні європейські союзники намагаються заблокувати фінанси росії за допомогою цілої павутини санкцій за вторгнення в Україну, вони уникають прямих санкцій проти російського зерна та інших товарів, які годують людей по всьому світу.

Російські та українські пшениця, ячмінь, кукурудза та олія важливі для країн Азії, Африки та Близького Сходу, де мільйони людей покладаються на хлібні субсидії, аби вижити.

Оскільки російська агресія проти України різко підняла ціни на продовольство та енергоносії, мільйони людей опинилися в злиднях або на межі голодної смерті.

Дві угоди, укладені ООН та Туреччиною минулого місяця з метою розблокування поставок продовольства, залежать одна від одної: одна захищає судна, що експортують українське зерно через Чорне море, а інша гарантує росії, що її продовольство та добрива не підпадуть під санкції, захищаючи один із стовпів її економіки

Хоча санкції США та Європейського союзу не спрямовані безпосередньо проти російського сільського господарства, західні банки побоюються проводити платежі, ускладнюючи тим самим доступ покупців та відправників вантажів до російського зерна.

“Вам доведеться витратити час на роботу з банками, щоб змусити їх зрозуміти всю цю ситуацію, тому що влада каже: “Продовжуйте, санкцій немає”, але банки самі вводять санкції”, – сказав Гаурав Шривастава, чия компанія Harvest Commodities купує, перевозить і продає зерно із Чорноморського регіону.

Він назвав процес роботи з банками трудомістким заняттям, хоча в останні тижні виникла видимість свого роду перемир’я між усіма сторонами.

Шрівастава сподівається, що наступного року зможе експортувати 10-15 мільйонів тонн російського зерна.

Він також зміг вивести два судна, які застрягли в українських портах із початку війни 24 лютого. Він сказав, що компанія має намір забрати 1 мільйон тонн зерна з України у рамках чотиримісячної угоди ООН.

“Ми займаємося комерційною діяльністю, але ми намагаємося полегшити долю фермерів як у росії, так і в Україні”, – пояснює Шривастава.

Зернова угода має значення для Росії, оскільки вона є найбільшим у світі експортером пшениці, частку якого припадає майже п’ята частина світових поставок. До того ж, цього року в країні очікується один із найкращих сезонів урожаю в історії.

За даними Світового банку, сільському господарстві припадає близько 4% валового внутрішнього продукту росії. Крім того, сільське господарство забезпечує 5-6 мільйонів робочих місць у росії, а деякі регіони майже повністю залежать від нього у плані життєзабезпечення.

Російське та українське зерно стає все більш важливим для запобігання голоду в країнах, що розвиваються. У червневому звіті S&P Global Commodity Insights йдеться про те, що цього року на експорт може бути поставлено 41 мільйон тонн російської пшениці.

Читайте також: Земля під паром: чому аграріям потрібно продовжувати працюватиЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: