НОВИНИ

Стало відомо, як українські магазини готуються до блекауту

05.12.2022 13:07
image

Мережі магазинів закуповують генератори і Starlink, щоб під час відключення електропостачання працювати як “пункти незламності”. Було забезпечено генераторами всього 10-15% магазинів, проте зараз цей показник значно збільшується. Про це повідомив голова правління Асоціації рітейлерів України Андрій Жук в ефірі інформаційного телемарафону, пише agronews.ua.

Він зазначив, що мережі закуповують не тільки генератори, а й Starlink для забезпечення зв’язку. Там, де немає технічної можливості встановити генератор, то встановлюються акумулятори, вони дають можливість працювати 8-12 годин після відключення для магазину.

“По-перше, відбуваються речі, щоб забезпечити роботу магазину. По-друге, є дуже велика робота до того, щоб магазини стали “пунктами незламності”, – сказав експерт.

Він навів приклад, що в близько 1089 магазинах “АТБ” є можливість зарядити телефони, також мережа магазинів “Коло” в Києві та Одесі дає можливість зарядити телефони через павербанки.

Голова асоціації зазначив, що через відсутність електрики багато товарів було зіпсовано. Це призвело до збитків приблизно на 700 млн грн, але бізнес підлаштовується. Є великі гіпермаркети, які замовляють великі мобільні рефрижератори. Коли немає світла, то товари, які швидко псуються, туди переносяться.

“Ми бачимо, що вже зараз асортимент скоротився на 20%”, – зауважив Жук.

Це скорочення в групі фреш, тобто продукти, які швидко псуються.

“Упродовж січня-грудня ми очікуємо, що більшість магазинів буде забезпечено генераторами або акумуляторам і зможуть працювати”, – сказав він.

Проте, якщо відключення електропостачання триватиме більше 5 днів, то українці побачать скорочення кількості магазинів та товарів, додав експерт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: