НОВИНИ

Стало відомо, як супермаркети продають людям прострочені продукти

22.02.2022 07:31
ya-16130

У супермаркетах Києва експерти виявили кілограми прострочених тортів, сир та ягоди з пліснявою та посиніле м’ясо. Причому стікери, на яких зазначено термін реалізації товару, в деяких випадках були переклеєні, щоб приховати прострочення. Про це повідомляє news.obozrevatel.com, пише agronews.ua.

Такий результат показала перевірка торгових залів магазинів великих мереж, яку провів виконавчий директор Спілки споживачів України Максим Несміянов. Відповідний відеоролик він опублікував на YouTube.

В одному з “Мегамаркетів” столиці експерт виявив сир із пліснявою. Зіпсований шматок лежав просто на вітрині, цвіль утворилася на зрізі внизу. За словами Несміянова, це могло статися через погану обробку ножів, якими різали продукт.

Цвіль виявилася і на іншому шматку – у фабричній упаковці, причому з нормальним терміном придатності. Цей продукт міг зіпсуватися внаслідок розргеметизації пачки, вважає експерт.

Сир із пліснявою на зрізах знайшли і в “Екомаркеті”.

“Від цього може бути будь-що –– і харчове отруєння, і алергічні реакції. А цей сир коштує 870 грн”, – зазначив Несміянов.

Цвіль також опинилася на ягодах. Причому упаковка гнилої ожини продавалася за 237 грн.

У тому ж магазині продавали прострочені торти. Кінцева дата продажу товару на день “відстала” від реальної.

А ковбаса, хоч і є продуктом, що швидко псується, зберігалася не в холодильнику. Вона лежала в ящику під прилавком, прямо біля ніг продавця. “Це продукт, що швидко псується, тому якщо він зіпсується, виробник жодної відповідальності не несе”, – попередив Несміянов.

М’ясо качки, хоч і зберігалося в холодильнику, теж виявилося зіпсованим. Качине крило у фабричній упаковці посиніло через попадання повітря всередину пачки.

У кулінарії “Екомаркету” виявилися страви, виготовлені 3 дні тому. Продавчиня відділу визнала, що кухаря немає вже 2 дні (а отже, і свіжих страв), але й вона, і адміністратор магазину поспішили запевнити, що продукцію покупцям нібито не продають – її просто не прибрали з вітрини.

В обох супермаркетах переклеюють цінники. Наприклад, можна виявити, що під новим стікером із сьогоднішньою датою є ще один, що свідчить про прострочення. Іноді від старого наклейки просто залишаються сліди.

Серед інших порушень, які знайшли під час рейду, – продаж простроченого хліба та кондитерських виробів, а також розмороженої риби під виглядом свіжої. Найбільше проблем традиційно виявилося у відділах із зниженою ціною на продукцію.

Варто зазначити, що після перевірки працівники супермаркетів ознайомились із виявленими порушеннями. Зіпсовані товари вилучили з обігу.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: