НОВИНИ

Стало відомо, як покращити стан молочної галузі

02.09.2023 09:19
milk77

При середній закупівельній ціні 11 тис. грн/тонна (без ПДВ, базис 3,4% жир, 3,0% білок або 34 кг жиру і 30 кг білка в кожній тонні молока відповідно) +0,1% по жиру генерує фермі 129,41 грн валового доходу, +0,1% по білку 220 грн на кожній тонні проданого молока. Такі розрахунки наводить координатор проектів розвитку тваринництва за підтримки уряду Нідерландів, дослідник молочного центру IFCN, експерт з агроефективності Мирон Пундор, передає agronews.ua.

Він зазначає, що в Україні середній вміст жиру в товарному молоці складає 3,7%, середній вміст білка — 3,2%. В Нідерландах — 4,37% та 3,57% відповідно і це досягається в основному за рахунок годівлі та генетики. 

Мирон Пундор, координатор проектів розвитку тваринництва за підтримки уряду Нідерландів, дослідник молочного центру IFCN

На 2,5 млн тонн товарного молока, що виробляється всіма сільськогосподарськими підприємствами України щороку, різниця в кількості молочного жиру складе близько 17 тис тонн (додаткових 20 тис. тонн масла при одних і тих самих транспортних та затратах на переробку сирого молока), різниця в кількості молочного білка близько 10 тис. тонн. Які, по суті, недоотримують вітчизняні молокопереробники.

Мирон Пундор зазначає, що в результаті, фермери досягнувши середньо статистичних нідерландських параметрів якості молока (по жиру/білку), мають можливість отримувати більше 2 млрд грн за додатковий молочний жир і приблизно стільки ж за додатковий білок, причому щороку.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: