НОВИНИ

Стало відомо, як навесні захистити ріпак озимий

19.04.2021 10:44
image0 (11)

Озимий ріпак уже давно відновив вегетацію у всіх регіонах України. Проте шкідники вийшли з місць перезимівлі набагато раніше і наразі із підвищенням температур інтенсивно поширюються та живляться молодими рослинами. Крім цього, в комплексі з достатньою кількістю опадів створюються оптимальні умови для розвитку хвороб, тому більшість аграріїв після відновлення вегетації ріпака вже провели перші обробки сумішами інсектицидів та фунгіцидів. Про це повідомляє пресслужба компанії «UKRAVIT», пише agronews.ua.

Задля нівелювання невиправданих втрат обов’язковим елементом системи захисту є моніторинг полів, оскільки він дозволяє обрати максимально підходящий період для фунгіцидної та інсектицидної обробок, зазначають фахівці компанії «UKRAVIT». Такий прийом допоможе захистити культуру від комплексу збудників хвороб і шкідників (видів прихованохоботників, хрестоцвітих блішок, листоїдів, пильщиків) та запобігти зниженню врожайності.

«Наразі більшість регіонів вирощування ріпака озимого характеризуються перевищенням економічного порогу шкодочинності хрестоцвітих блішок, прихованохоботників, листоїдів та інших видів шкідників. До того ж, рослини вийшли із перезимівлі уже уражені такими хворобами, як пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, фузаріоз та бактеріоз кореня, – зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець.  Подальше підвищення середньодобових температур повітря сприятиме максимальному розмноженню, поширенню та розвитку шкодочинних організмів, тому необхідно особливо ретельно оглядати поля та своєчасно проводити обприскування. Варто також враховувати і те, що після перезимівлі відбувається активне наростання надземної листової маси ріпака, тому посіви рекомендовано забезпечити необхідними елементами живлення, особливо бором».

Олександр підкреслює, що для повноцінної реалізації генетичного потенціалу гібридів і сортів ріпака озимого в умовах поточного сезону до технології захисту необхідно підходити професійно та зважено з урахуванням всіх особливостей. Для другої весняної обробки він рекомендує застосувати комплексно інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л) і фунгіцид Дезарал Екстра (карбендазим, 250 г/л + флутриафол, 125 г/л). А щоб забезпечити потужний ріст і розвиток рослин, до бакової суміші обов’язково потрібно додати легкозасвоювані мікродобрива Авангард Ріпак і Авангард Бор.

Венон володіє контактною та системною дією й забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Препарат ефективно контролює широкий спектр шкідників, у тому числі стійких до піретроїдів, і попереджує появу резистентності. А завдяки системній дії він надійно захищає необроблені молоді пагони та листя рослин.

Дезарал Екстра характеризується профілактичними та лікувальними властивостями і фумігаційним ефектом. За рахунок поєднання системних діючих речовин із різними механізмами дії він забезпечує високу ефективність проти комплексу найбільш шкодочинних збудників грибкових хвороб упродовж тривалого періоду.

Авангард Ріпак містить збалансований комплекс макро-, мезо- та мікроелементів і забезпечує потреби культури в елементах живлення. Перша та друга весняні обробки прискорюють відростання центрального стебла, продуктивних пагонів, покращують закладання генеративних органів і сприяють прибавці врожайності.

А оскільки ріпак є борофільною культурою, необхідно обов’язково застосовувати борні добрива, зокрема Авангард Бор – адже навіть якщо у вашому ґрунті міститься достатня кількість цього елемента, відсоток його засвоєння коливається в межах 3-10%. Також бор не здатний переміщуватись до нових приростів, тому ріпак рекомендовано послідовно підживлювати до трьох разів добривом Авангард Бор (від початку відновлення вегетації до початку цвітіння). Це сприятиме інтенсивному росту та розвитку рослин, підвищенню їх стійкості до несприятливих факторів та допоможе попередити прояв дефіциту бору.

Нагадаємо, як збільшити продуктивність сої.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: