НОВИНИ

Як зберегти статус платника єдиного податку 4-ї групи

05.02.2022 12:01
photo

Не пізніше 20 лютого звітного року сільгоспвиробники для цілей набуття чи підтвердження свого статусу платники єдиного податку 4-ї групи подають річну звітність. Про це нагадує юридична фірма MARTYNIV LAW у своєму листі, передає propozitsiya.com, пише agronews.ua.

 Керуюча партнерка фірми Андріанна Мартинів нагадує, що згідно із положеннями пп. 298.8.1 Податкового кодексу платник податків повинен подати:

контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку) — загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ);

юридичні особи — контролюючому органу за місцем розташування своєї землі — звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки;

юридичні особи — контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику — розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва;

контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок — відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Зважаючи на практику минулих років, юридична фірма стисло наводить найпоширеніші випадки відмови в підтвердженні 4-ї групи:

− не подано звітної/загальної декларації або така декларація подана після 20 лютого;

− звітна декларація подана, але проставлена позначка як загальна;

− декларації подані лише за основним місцем обліку, а за місцезнаходження земельних ділянок — ні;

− технічні описки у податковій звітності, як от помилковий код КОАТУУ, помилки в найменуванні платника, що може бути кваліфіковано як неподана звітність;

− наявність податкового боргу — для тих, хто набуває статус вперше, це дійсно підстава для відмови, але і для тих, хто підтверджує статус 4-ї групи — ні, що підтверджується усталеною судовою практикою;

− питома вага сільгосппродукції в загальному обсязі реалізації менше, ніж 75%, що є підставою для відмови, якщо це не технічна помилка в розрахунку.

«Окремо слід зауважити, що в неоднозначну ситуацію потрапили сільгоспвиробники, які поруч із вирощуванням сільськогосподарської продукції займаються птахівництвом», — додає Андріанна Мартинів. Вона вважає, що таким виробникам варто подавати документи на підтвердження статусу платника 4-ї групи, оскільки є високі шанси попрацювати на спрощеній системі у 2022 році.

Читайте також: Земельна реформа для органів місцевого самоврядування: озвучено підсумки року.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: