НОВИНИ

Стало відомо, як Лукашенко спробував помиритися із Заходом

19.04.2022 15:08
2838959_original

Останні пару тижнів різко змінили тональність заяв, що надходили з офіційного Мінська. Про це повідомляє Європейська Правда, пише agronews.ua.

Вперше від початку російської агресії проти України білоруська влада почала надсилати сигнали, що суттєво відрізнялися від російських.

Це створює нове вікно можливостей для України. Та одночасно й ставить перед викликом: як саме варто скористатися такими можливостями.

Провал російського бліцкригу, а головне – невдала атака на Київ, змінили ситуацію для Лукашенка.

Потреба у білоруському плацдармі поступово зменшується (хоча і залишається для продовження ракетних ударів по території України), а відповідно, зменшуються і можливості отримати від РФ компенсації за введені Заходом санкції.

Нещодавно стало відомо, що голова білоруського МЗС Владімір Макей розіслав листи європейським колегам.

У Мінську пропонують почати переговори про поступове послаблення західних санкцій. 

Важливо, що цей лист – це не єдиний сигнал, який Лукашенко надсилає Заходу. Можна назвати щонайменше три інших.

Перший – наприкінці березня з в’язниці на домашній арешт перевели голову Союзу поляків Білорусі Анжеліку Борис, її звільнення довго добивалася Варшава.

Другий сигнал – Державний прикордонний комітет Білорусі заявив, що громадяни Латвії та Литви протягом місяця – з 15 квітня по 15 травня – зможуть в’їжджати до країни без візи.

І нарешті, ще один сигнал – у ЗМІ вже з’явилася інформація, що пункт розміщення мігрантів – залишок гучної міграційної кризи минулого року, за допомогою якої Лукашенко намагався шантажувати Захід, – вже майже порожній.

Чотири сигнали. Чи достатньо цього, щоб стверджувати, що це навряд чи є простим збігом? Напевно, що так.

Головне: альтернатив пошукам порозуміння із Заходом у Лукашенка вже немає.

Білорусь шле сигнали не лише Заходу, але й Києву. Зокрема, за прикладом РФ Мінськ створив перелік “недружніх” країн, але, на відміну від російського списку, в білоруському немає України.

Як Київ відреагував на цей сигнал? Формально, як і ЄС – проігнорував його.

Такий крок Києва відверто грає на руку Мінську: якщо вже Україна не хоче до кінця розривати торгові відносини з Білоруссю, то навіщо це робити ЄС?

Саме тому Києву варто не мовчати, а перехопити ініціативу у відносинах із Мінськом.

Читайте також: У Ніжинському районі на міні підірвався трактор.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: