НОВИНИ

Стало відомо, як Чорнобиль збільшить свій туристичний потенціал

14.12.2021 18:00
Чорнобиль-1

Чорнобиль – найбільший урок безпеки людства. Світ зробив свої висновки. І нарешті, Чорнобильська зона відчуження готова писати нову історію. Про це повідомляє Міндовкілля, пише agronews.ua.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством України з управління зоною відчуження ініціювали дослідження пріоритетних напрямів розвитку відвідування Зони відчуження.


Ключові позиції:

🚩Необхідно створити єдине позиціонування ЧЗВ як в Україні, так і у світі. За понад 35 років, Чорнобильська зона відчуження не мала єдиного сформованого наративу.

🚩 Основний потік відвідувачів – ті, хто подорожують одним днем. Тому важливо прибрати колізію з обов’язковою попередньою реєстрацією, аби відвідувач міг день у день потрапити у Зону відчуження.

🚩 Туристичні маршрути потребують осучаснення та розширення на безпечні території, щоб показувати відвідувачам все різноманіття зони, а не лише роками «стоптані» локації. Потрібно здійснити сертифікацію гідів, які проводять екскурсії. Адже через відсутність єдиних стандартів та офіційних наративів, наразі відбувається інформаційний хаос.

🚩 Інфраструктурні зміни. Мова йде про створення необхідних комфортних умов на контрольно-пропускних пунктах, оновлення дорожнього покриття та зрозумілу навігацію в середині зони.

🚩 Однією з важливих змін є консервація ключових об’єктів. Вкладаючи в ревіталізацію – держава вкладає в майбутнє Зони відчуження та дає їй реальний шанс утримувати себе самостійно (звісно, не йдеться про утримання об’єкта «Укриття», СВЯП-2, та інших стратегічних об’єктів зони відчуження).

Читайте також: Українці купують ковбасний фальсифікат небезпечний для життя.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: