НОВИНИ

Стало відомо, від чого залежатиме перезимівля озимих

01.11.2023 12:28
ozymi-744x440-1

Агрометеорологічні умови останніх двох декад жовтня сприятливо вплинули на раніше засіяні площі озимих культур. Якщо у листопаді буде порівняно тепла погода, як це було у минулому році, стан посівів істотно покращиться. Якщо ж вегетація озимини припиниться на початку листопада (середні багаторічні строки), то посіви увійдуть у зиму слабо розвинутими і їх перезимівля ускладниться. Про це йдеться в аналітичній довідці НААН щодо агрометеорологічних умов та фітосанітарного стану сільгоспкультур, передає agronews.ua.

Так, за спостереженнями науковців ННЦ «Інститут землеробства НААНН» за середніми багаторічними даними на Київщині озимина припиняє вегетацію 30 жовтня – 2 листопада.

Нинішнього року, за умов припинення вегетації у такі строки, беручи до уваги фактичний стан рослин та прогноз погоди надалі, можна очікувати, що на більшості площ озимі культури увійдуть у зиму у фазі «3-й листок» та «початок кущіння», на пізніх посівах – «утворення сходів».

За експертною оцінкою площа озимих культур у слаборозвиненому стані на початок зими (за умови температурного фону близького до норми) у середньому у Київській області може скласти близько 10-15 %.Перегляди: 32
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: