НОВИНИ

Стало відомо, в які культури вигідно інвестувати в Україні

23.08.2021 08:15
health-wellness_body-mind-spirit_heart_elevated-homocysteine_1440x1080_155142949

Через прагнення до більш здорового способу життя та з етичних міркувань десятки мільйонів людей сьогодні свідомо обирають вегетаріанство на постійній основі. Про це повідомляє biz.nv.ua, пише agronews.ua.

Відтак популярності почали набирати культури, які завдяки величезному спектру вітамінів та амінокислот є незамінними для нашого раціону. Тому презентуємо 7 культур, які вже незабаром стануть особливо рентабельними.

Шафран
Шафрановий крокус — не лише гарна квітка, а й поки що екзотична для України культура. Тичинки квіток шафрану — це цінна спеція, яку акуратно збирають вручну. Один грам спеції в середньому дорівнює 150 квіткам. Тому середній обсяг врожаю визначається у грамах. Наразі гуртова ціна на ринку коливається від 1 600 до 2 500 євро за кілограм.

Соя
Соя потроху здобуває популярність серед інших культур в Україні. Соя — досить рентабельна культура. На початку 2021 року ціна на неї помітно зросла на міжнародному ринку — наразі вона стартує від 18 тис. грн за тонну.

Ріпак
Ріпак — олійна культура стратегічного значення. Майже 85% валового виробництва ріпаку Україна щороку продає до ЄС, Індії та Китаю. Вирощування та перероблення ріпаку залишається перспективним напрямком агробізнесу. Рентабельність вирощування озимого ріпаку може сягати 83%.

Часник
 У період пандемії спостерігався підвищений попит на часник у всьому світі. Часник українського виробництва потроху починає виходити й за межі українського ринку. Нашою продукцією цікавляться в країнах ЄС та Перської затоки. Поступово українські виробники змогли збільшити врожайність часнику до 10 т/га. Ще 2020 року партія українського часнику коштувала 40−70 грн/кг.

Базилік
Жоден вишуканий напій, салат, суп або страва з м’яса не обходиться без базиліку. Прянощі мають високу додану вартість. Сьогодні ціна сушеного листя базиліку — $3,8−5,3 за кг. Рослина дає два врожаї за сезон. Продукція має попит на роздрібному ринку, у кафе і ресторанах, на консервних заводах тощо.

Рукола
Ця рослина — зірка італійської та французької кухні, обов’язковий інгредієнт страв в елітних ресторанах. Експортний потенціал світового ринку руколи оцінюють в $1,6 млрд. Попит на руколу високий у всьому світі — від США, Китаю до Нідерландів та Польщі. При цьому культура є достатньо високоврожайною та швидкорослою, не потребує багато місця та великих працезатрат.

Спаржа
Поціновувачі правильного харчування вживають спаржу з овочами для підтримання системи травлення. В Україні площі під спаржею не перевищують 100−120 га. В цей час ЄС вже усвідомила попит на рослину, і спаржею засаджено понад 60 тис. га. Поки що ринок спаржі в нашій країні тільки набирає популярності, проте вже має високий потенціал. Мексика та Перу — найбільші експортери спаржі у світі — отримують прибуток на рівні $410−460 млн щороку.

Українські агровиробники поступово розширюють спектр своїх інтересів для інвестицій. Вибір нової культури — це завжди виклик. Саме тому потрібно максимально врахувати всі фактори, які вбережуть урожай, час та кошти. Проаналізуйте вартість, урожайність і час окупності культури.

Якщо після віднімання витрат на оплату роботи, добрив, засобів захисту рослин, якісного насіння та додаткового устаткування цифри привабливі, то чому б не спробувати? Прибутковість значною мірою залежить від кліматичних умов та дотримання технології вирощування культури. Тож детально досліджуйте смаки споживачів та вигідно інвестуйте у трендові культури.


Перегляди: 11
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: