НОВИНИ

Стало відомо, у кого через борги за комуналку можуть забрати майно

26.09.2022 18:16
dolgi_za_komunalku

Українці повідомляють у соцмережах, що почали отримувати судові позови через накопичені борги за комунальні послуги. Справа в тому, що в країні в серпні уточнили список тих, із кого не повинні стягувати борги під час воєнного стану. Тепер за несплату комуналки не карають лише тих, хто проживає/мешкав в окупації чи зоні бойових дій. Про це повідомляє obozrevatel.com, agronews.ua.

На решту відстрочка від сплати боргів більше не поширюється. Про це нагадав голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Якщо населений пункт якийсь час перебував в окупації та був звільнений, застосовується окрема процедура. Це стосується Київської, Сумської, Чернігівської, а тепер частини Харківської області. У такому разі борги, що накопичилися за час окупації, не будуть стягуватись примусово.

Також українці, які не мають лічильників і були відсутні вдома, були в евакуації довше ніж 30 днів, можуть вимагати перерахунку. Для цього, за словами Попенка, комунальникам необхідно надати довідку. Такі довідки видають адміністрації населених пунктів, де споживачі послуг перебували в евакуації.

Якщо ж у вас є лічильник, ви щомісяця повинні передавати покази, і якщо вони поточного місяця відповідають показам минулого, борг не нараховуватимуть. Ця норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.

Крім того, списуються борги і в будинках, які було зруйновано внаслідок воєнних дій. Насамперед про факт руйнування житла треба повідомити поліцію. Цей документ дозволить надалі розраховувати розмір збитків, щоб добиватися компенсації.

Ігнорування несплачених боргів може вартувати майна. Усі дані про тих, хто не входить до категорії звільнених від сплати ЖКГ-боргів, автоматично передаються до виконавчої служби. Вона може ініціювати накладення судом арешту на майно боржника.

“Насамперед іде арешт автомобіля. Другим етапом заарештовуються банківські рахунки”, – зазначив експерт.

Але якщо ви справді не можете платити, варто відразу звернутися до комунального підприємства, попросити реструктуризувати борг. Також варто оформити субсидію.

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майнаЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: