ВАЖЛИВО

Стало відомо, у яких регіонах України відступила посуха

06.05.2020 14:04
jGjMIth-696x435

В Україні протягом третьої декади квітня відбулося поліпшення умов формування врожаю всіх сільськогосподарських культур в районах, де відзначалися ефективні дощі. Мова йде про північні, західні, центральні та північно-східні регіони Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр, пише agronews.ua.

У цих областях склалися сприятливі умови для утворення сходів ярих сільськогосподарських культур.

Також в звітний період ефективним було поліпшення зволоження грунту і збільшення вологості повітря для формування врожаю озимих культур, у яких тривав інтенсивний ріст стебла, формувався колос і спостерігалося максимальне споживання вологи.

«У той же час попередній жорсткий дефіцит опадів навіть у північних та західних областях, через сухість верхніх шарів грунту, обумовлював затримку проростання зерна і сходів технічних і теплолюбних культур. На окремих полях зазначалося часткове засихання стебел озимої пшениці і передчасне пожовтіння листя через дефіциту вологи і холодної з заморозками погоди в попередній період », – відзначили в Укргідрометеоцентру.

Крім того, повідомляється, що в південних областях тривала і посилювалася повітряно-грунтова посуха. Збільшилися площі з пошкодженими і загиблими від посухи посівами.

Нагадаємо, аграрії України закінчили сівбу ранніх ярих зернових,- заявив замміністра МЕРТ Тарас Висоцький.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: