ВАЖЛИВО

Стало відомо, скільки в Україні коштують перші кавуни

13.07.2021 07:01
20200908144503-2451

На поточному тижні на українському ринку в продаж надійшли перші партії кавунів ранніх сортів. За інформацією виробників, сезон кавунів цього року почався майже на 2 тижні пізніше, ніж роком раніше, через несприятливі погодні умови. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Також фермери повідомляють, що дощ і град навесні завдали істотної шкоди врожаю даних баштанних. При цьому деяким виробникам навіть довелося заново пересівати площі під кавунами.

На сьогоднішній день реалізацію кавунів ведуть поодинокі виробники з Херсонської області. Ціни на перші партії кавунів озвучуються на рівні 9-12 грн / кг ($ 0,33-0,44 / кг), що в середньому в 2,7 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Розпочати сезон з настільки високих цін українським баштанниками дозволило обмежена пропозиція даної продукції на ринку. Для порівняння: в 10 числах липня минулого року ціна на кавуни в Україні варіювалася в діапазоні 3-5 грн / кг ($ 0,11-0,18 / кг), але при цьому пропозиція даних баштанних була більш ніж достатньою, і ціни інтенсивно знижувалися .

У поточному сезоні більш масово вийти на ринок з місцевими кавунами виробники планують після 20 липня. Як правило, пік сезону ґрунтового кавуна в Україні припадає на середину серпня і тоді ціни в даному сегменті починають різко знижуватися. У поточному сезоні виробники планують утримувати ціни на досить високому рівні, оскільки баштан довелося пересівати, тому на сьогоднішній день досить складно сказати, коли в Україні почнеться пік масових поставок кавуна з відкритого ґрунту.

Нагадаємо, що в Україні сезон лохини розпочався з низьких цін.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: