АНАЛІТИКА

Стало відомо, скільки коштує перша полуниця в Україні

25.05.2023 10:07
klubnyka1

Продажі української суниці садової (полуниці) розпочалися ще на початку поточного місяця, але це була виключно теплична ягода. Ціни сягали 180 грн/кг. Вже цього тижня виробники західних областей України розпочали масову реалізацію суниці садової з відкритого ґрунту. Про це повідомили аналітики EastFruit, пише  agronews.ua.

Як зазначається, поточного року сезон реалізації цієї ягоди з відкритого ґрунту дещо затримався через тривалу і холодну весну. Так, в аналогічний період минулого року вже практично всі регіони України розпочали реалізацію суниці садової. На сьогодні про це повідомляють лише виключно виробники західних областей.

Водночас попри пізніший старт сезону, з виходом на ринок суниці відкритого ґрунту відпускні ціни почали знижуватися. Так, на сьогодні реалізація цієї ягоди формується в рамках діапазону 50-85 грн/кг, що в середньому в 1,5 раза дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

При цьому аналітики зазначили, що наразі суниця садова в Україні коштує все ж у середньому на 25% дорожче, ніж наприкінці травня минулого року. Таку цінову різницю ключові гравці ринку пов’язують з пізнішим стартом початку сезону реалізації ягоди відкритого ґрунту.


Перегляди: 8
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: