ВАЖЛИВО

Стало відомо, скільки коштує блокування податкових накладних для держави

06.04.2021 16:10
623_9v

Блокування податкових накладних є одна з найпоширеніших проблем, з якими стикаються фермери. Яка ж цна блокування податкових накладних для держави? Юридичний департамент Всеукраїнського Конгресу Фермерів через суд розблокував накладні СФГ «Колос». Про це повідомляє пресслужба спілки, пише agronews.ua.

«Перемога одразу в двох інстанціях разом з апеляційною. Ще у липні, торік, податкова заблокувала ПДВ «Колосу» розміром у 22 000 грн. Судова тяганина тривала 8 місяців і ще 2 місяці підуть на виконання рішення апеляційної інстанції. Тобто кошти господарства заблоковані загалом на 10 місяців. Що отримала при цьому податкова? Давайте порахуємо: суд постановив зареєструвати податкову накладну на 22 000 грн і сплатити близько 7 000 судового збору. Також за нашими підрахунками, витрати податкової на направлення представників на обидва засідання, підготовку матеріалів до суду разом з паперами і оплатою робочого часу обійшлось орієнтовно в 2 000 грн», – йдеться у повідомлені.

Отже прямі витрати податкової склали 9 000 грн + 22 0000 грн = 31 000 грн. Господарство теж не в плюсі, бо мусить витрачати на адвоката. Фактично податкова прокредитувала держбюджет, заблокувавши ПДВ «Колосу» на 22 000 грн на 10 місяців. При цьому відсоткова ставка такого «кредиту» державі коштувала під 50% річних.

Тепер саме держава має повернути і гроші, і судовий збір. Прямі збитки бюджету в цій справі склали 9 000 грн. Чи не задорого держава платить за те, що податкова 10 місяців потримала 22 000 грн?

І це тільки по одному господарству. Враховуючи, скільки податкових накладних заблоковано у фермерів і те, що у судовому порядку розблокувати їх не надто складно, втрати намалюються колосальні.

«Фермерам потрібна допомога перед відкриттям ринку землі, доступ до кредитування, гарантії. І держава на словах цю підтримку декларує, на ділі – блокує податкові накладні, фактично крадучи у фермерів гроші. Бо господарство на посівну лишилось без коштів (22 000 грн – це дизель, щоб засіяти землі невеликого ФГ або 20 мішків насіння соняшника, яким можна засіяти 40 га)»,- коментують представники спілки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: