НОВИНИ

Стало відомо, скільки коштують ранні овочі в Україні

25.03.2019 14:53

Ринки України поступово заповнюються ранніми овочами врожаю 2019 року, завдяки цьому, ціни на деякі із них почали активно знижуватись. Найбільші цінові зміни сьогодні відбуваються по тих видах продукції, яку вже розпочали збирати українські фермери. Перш за все, мова йде про редиску та тепличний огірок, – повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар».

За даними аналітиків ОРСП «Шувар», найбільшого в Західному регіоні України гуртового ринку, вітчизняна редиска вже з середини березня почала активно заміщувати імпорт на вітчизняному ринку. Сьогодні більшість вітчизняної редиски на гуртових ринках пропонується в пучках, вартість одного пучка становить 10-11 грн/кг (0,33-0,36EUR/кг), за останній тиждень ціни впали в середньому на 15%. На цьому тижні, на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП “Шувар” з’явилась перша редиска без бадилля у великих поліетиленових пакетах, гуртові ціни на таку редиску становлять 35 грн/кг (1,15 EUR/кг). Збільшення пропозицій від вітчизняного виробника вплинуло і на ціни імпортної продукції. Ще тиждень тому, в терміналі «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар» ящик імпортної редиски із бадиллям вагою 5-6 кг коштував 200-220 грн/кг (6,57-7,23 EUR/кг), а сьогодні його вартість стала мінімум на 20% нижчою. Приємною новиною для споживачів редиски в цьому сезоні є те, що вартість продукції, в порівнянні з минулим роком, впала майже на 40%.

За минулі вихідні знизились ціни і на тепличний огірок.  Особливо помітно подешевшали вітчизняні тепличні корнішони їх вартість на ОРСП «Шувар» за тиждень знизилась на 13% до 59-60 грн/кг (1,94-1,97 EUR/кг), але, в порівнянні з минулим роком,  ціни на українські тепличні корнішони все ще на 20% вищі.

Ціни на тепличний томат на ОРСП «Шувар» за вихідні майже не змінились, середня вартість червоного стандартного помідору в магазинах фруктового терміналу становить 38-40 грн/кг (1,25-1,31 EUR/кг), томат на гілці пропонується по 40-45 грн/кг (1,31-1,48EUR/кг) в залежності від країни походження. Поки що, на ринку пропонується переважноімпортний томат, збільшення пропозиції від українського виробника очікується на початку квітня.

Від середини березня на гуртових ринках стало помітно більше ранньої капусти. Поки що, мова йде про імпортну продукцію, вартість якої знаходиться в досить широкому ціновому діапазоні 30-42 грн/кг (0,99-1,38 EUR/кг), залежно від країни постачання. Відносно дешевою є капуста виробництва Узбекистан, на ОРСП «Шувар» вона з’явилась ще тиждень тому, сьогодні її вартість становить 30-32 грн/кг (0,99-1,05 EUR/кг). З кінця минулого тижня, Україна, також, почала імпортувати капусту з Македонії. Гуртові ціни на македонську капусту становлять 42-45 грн/кг (1,38-1,48 EUR/кг) – це на 10% дорожче від цін капусти виробництва Албанія, з якої, фактично, розпочався сезон імпорту ранньої капусти в Україну. Сезон збирання ранньої капусти в теплицях України розпочнеться вже в кінці березня – на початку квітня.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: