НОВИНИ

Стало відомо, скільки гречки потрібно Україні для повного задоволення попиту

15.06.2020 07:32
ede39c3cb2

Сьогодні виробництво гречаної крупи в Україні повністю відповідає попиту і становить 150-170 тисяч тонн, вважає голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Про це повідомляє pogliad, пише agronews.ua.

Ціна на гречку залежить, найперше, не від імпорту, а від нового врожаю, який, до речі, очікується вищий, ніж торік. Плюс важливо, скільки гречки залишилося на складах і скільки – у запасах. Дехто любить купити гречки на два роки наперед – можливо, “сидіння на мішках” його заспокоює, коментує він.

Пан Дорошенко вважає, що наша незрозуміла любов до гречаної крупи заклала коріння в радянському минулому. Гречка – традиційний «радянський» продукт, оскільки вона досить невибаглива у вирощуванні, і при тих чи інших проблемах із сільським господарством гречка завжди ставала “паличкою-стукалочкою”.

“Цікаво, що гречана крупа популярна у лічених країнах – здебільшого, у країнах колишнього СРСР і Китаї, – каже Дорошенко. – Якщо говорити про нас, то, на мій погляд, значення цієї крупи для українців сильно переоцінене. Сьогодні на прилавках наших магазинів багато інших крупів, і поступово вона втрачає свою популярність, в тому числі і у малозабезпечених українців, хоча вважається “соціальним продуктом”.

Нагадаємо, стало відомо, у яких регіонах України гречка найдорожча.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: