НОВИНИ

Стало відомо, що загрожує боржникам комунальних послуг

08.11.2022 18:15
pexels-pixabay-53621_965x0

У разі несплати за справу візьмуться державні чи приватні судові виконавці.

Борг за комуналку у разі неплатежу зростатиме, а керуюча компанія надалі матиме право звернутися до суду з вимогою про стягнення заборгованості. Українцям розповіли, із якими труднощами можуть зіткнутися боржники за комунальні послуги. Про це повідомляє “Соціальна платформа”, пише agronews.ua.

Так, розпорядження Кабміну №206 від 5 березня забороняє нарахування та стягнення штрафів та пені за несвоєчасну чи неповну оплату комуналки. До того ж заборонено відключати комунальні послуги при заборгованості. При цьому українцям дозволено користуватися грошима на рахунках, заарештованих раніше, зокрема за несплату газу, опалення, водопостачання. У зв’язку з цим у деяких людей може виникнути ілюзія, що за несплату комунальних послуг нічого не буде.

Однак, за словами експерта з ЖКГ Христини Ненно, у цій ситуації потрібно врахувати, що борг за комуналку у разі неплатежу зростатиме, а керуюча компанія надалі матиме право звернутися до суду з вимогою про стягнення заборгованості.

“У разі несплати за справу візьмуться державні чи приватні судові виконавці. Як результат – арешт рахунків, заборона на виїзд за кордон. Тому все одно борги доведеться сплатити”, – зазначила вона.

У найгіршому випадку боржник ризикує залишитися без житла. Так, виходячи із статті 50 Закону України “Про виконавче провадження”, у разі відсутності у боржника достатніх коштів або рухомого майна відбудеться звернення щодо стягнення на об’єкти нерухомості. Це можливе за заборгованості розміром 20 мінімальних зарплат, тобто 134 тис. грн.

У зв’язку з цим Ненно радить українцям не зволікати і у разі утворення заборгованості звертатися до постачальника послуг із пропозицією реструктуризації боргу.

“Там бачитимуть, що ви не відмовляєтеся від оплати, тому розіб’ють борг на частини, і не звертатимуться до суду”, – пояснила експерт.

Слід зазначити, що за оцінками експертів цього року заборгованість досягла близько 100 млрд грн. Директор аналітичного центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко зазначив, що рівень оплати комунальних послуг в Україні становив пристойні 92-96%.

“Багато людей намагаються не допускати виникнення заборгованості. Причому найвідповідальніші у цьому питанні – пенсіонери. Найменш дисципліновані громадяни, які мають великі доходи. Маючи житло на столичному Печерську та живучи за кордоном, люди можуть не платити протягом року-двох. І заплатити потім, оскільки сума заборгованості для них не є високою”, – розповів він.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: