ВАЖЛИВО

Стало відомо, що спричинило підвищення солоності Азовського моря

13.08.2021 09:34
kyrylivka

Азовське море стало більш солоним через те, що майже не живиться прісною водою від малих та середніх річок. Так вважають мелітопольські біологи Валерій Санько та Володимир Воровка. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

За їхніми словами, річки пересихають не тільки через зміну клімату, а й внаслідок негативного впливу людей. Зокрема, зведення штучних дамб та ставків. 4 серпня журналісти Суспільного Запоріжжя, разом із науковцями, проїхали долиною найбільшої в Приазов’ї річки Молочної й побачили її нинішній стан.

На правому березі річки Молочної з кургану Куляб-Могила — найвищої точки Північного Приазов’я — мелітопольські вчені показують долину річки, що простягається на десятки кілометрів.Суспільне Запоріжжя

Кажуть: востаннє вона розливалася тут під час повені навесні 1985-го року. Відтоді у ній поменшало води й, власне, заплава змінила свій вигляд, каже доцент Мелітопольського державного педагогічного університету Володимир Воровка.

Фактично, вся долина перетворена антропогенною діяльністю. Русло річки спрямлене. Щоб скоротити шлях, фермери перекривають річки, створюють штучні несанкціоновані дамби та таким чином скорочують шлях до своїх полів.

Ріка Молочна завдовжки 197 кілометрів. Живиться талими й дощовими водами. Нині на ній та її притоках зведені близько сотні несанкціонованих гребель та ставків, — повідомив головний природознавець Приазовського Національного природного парку Валерій Санько.

Наповнення Молочного лиману, фактично, йде з Азовського моря. А це — не зовсім правильно, не зовсім добре. Тому, що у природному стані верхів’я Молочного лиману завжди були прісноводні. І оця унікальність, вона губиться.

Поблизу села Старобогданівки, ще за радянських часів, місцеві жителі вирівняли річище Молочної. Тепер про його природний вигин нагадують очерет та маслини, що ростуть у заплаві.

Зараз у Запорізькій області діє Програма екологічного оздоровлення басейну річки Молочної, розрахована на період до 2025-го року. Цією Програмою, зокрема, передбачене зменшення впливу людини на стан річки.

Нагадаємо, що закупівельні ціни на пшеницю знову зросли.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: