НОВИНИ

Стало відомо, що потрібно для відновлення агросектору

19.03.2023 12:19
apk

На запрошення Center for International Private Enterprise (CIPE) голова ВАР Андрій Дикун взяв участь у зустрічі українських бізнес-лідерів для обговорення зусиль приватного сектору в Україні, які були спрямовані на захист держави та допомогу громадянам з перших днів війни, пише agronews.ua.

Аудиторія заходу – особи, які приймають рішення у Вашингтоні з уряду США, Конгресу, USAID та інших донорів, що прагнуть підтримати Україну не лише у перемозі у війні, але й у відновленні країни після.

Мета зустрічі – почути від представників українського бізнесу, як вдалося не лише вижити за цей рік, але й продовжувати працювати та допомагати населенню, та як змінилася взаємодія держави з бізнесом на національному та регіональному рівнях.

Учасники заходу були одностайні у тому, що наразі у суспільства та у бізнес-середовища нульова толерантність до корупції в державі, і це саме той час, коли українці створюють нову історію незалежної України, в якій держава працює для людини та дотримується і забезпечує її права.

«Всі ми розуміємо, що іншого шансу змінити країну більше вже може не бути. Війна – вікно можливостей для проведення реформ. Ми не повинні чекати її завершення, ми повинні проводити реформи просто зараз. Варто сказати, що за цей рік було зроблено набагато більше, ніж за останні 5 років у взаємодії бізнесу і влади. Ми стаємо однією командою на довірчих відносинах. Можу сказати це на прикладі роботи ВАР: з перших днів війни Міністерство аграрної політики та продовольства України рекомендувало нашу асоціацію для співпраці із міжнародними донорами, бо вони довіряють нам, а донори довіряють їм. І це дуже ефективна співпраця, оскільки разом вирішуються стратегічні питання для аграрного сектору. Разом і за підтримки Міністерства ми проводимо переговори щодо вирішення питання із продовженням пільгового торгівельного режиму України з ЄС, блокадою експорту зерна через україно-польський кордон, ми піднімаємо питання державного рівня в Європейському парламенті, єдиною командою і це дає результат. Раніше такої співпраці не було», – зазначив Андрій Дикун.

На питання як пережили цей рік і якими були 12 місяців війни, очільник ВАР розповів, що на початку російського вторгнення аграрії розуміли, що мають попри все виходити в поля та забезпечувати продовольством населення, тому що без їжі міста би не вистояли.

«Якщо б міста були в оточенні – не було б можливості завозити продовольство, не було б їжі, а отже – сил вести боротьбу. Тому, фермери об’єдналися та везли вантажівки зерна до Києва, Харкова, Одеси, інших міст України, у супроводі БТР-ів, аби люди мали їжу», – сказав Андрій Дикун

Очільник ВАР зазначив, що на початку війни для гуманітарної допомоги аграріями асоціації був заснований благодійний фонд SaveUA.

«За підтримки міжнародних донорів, команда фонду допомагає із забезпеченням продуктовими наборами українців, постраждалих від війни, забезпечує лікарні на деокупованих територіях необхідними медикаментами та обладнанням, допомагає аграріям із постачанням насіння, генераторів, медикаментів для тварин, рукавами для зберігання зерна, терміналами Starlink, тощо для підтримки діяльності господарств», – сказав Андрій Дикун.

Відповідаючи на запитання як і чим можуть допомогти нам міжнародні партнери, голова Всеукраїнської аграрної ради назвав пріоритетні задачі, які необхідно вирішувати вже зараз.

«Для відновлення повноцінної роботи аграрного сектору нам необхідне фінансування, техніка, обладнання та спеціалісти у розмінуванні територій, аби аграрії могли виходити в поля без ризику для свого життя. Наразі Україна найбільша замінована територія в світі. Нам потрібна політична підтримка у подальшому продовженні Чорноморської зернової ініціативи і допомога у вирішенні питання на україно-польському кордоні через імпорт с/г продуктів з України на ринок ЄС. Те, що не стосується агробізнесу напряму, але допоможе наблизити перемогу, нам потрібна допомога у забезпеченні пікапами для потреб ЗСУ. Європейські запаси цих авто вичерпні, а важливість їх для наших захисників на фронті – висока», – сказав Андрій Дикун.

Також, очільник ВАР наголосив на тому, що російські активи, які заареаштовують у багатьох країнах світу, зокрема в США, для конфіскації на користь України, могли б допомогти аграріям, чиї господарства були повністю або частково зруйновані російськими військовими.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: