НОВИНИ

Стало відомо, що невдовзі цілком замінить каву

04.01.2022 17:32
1

У зв’язку з подорожчанням кави через поганий урожай в основних виробників (Бразилія, Колумбія, Ефіопія) продаж кореневого цикорію стає дуже вигідним. Про це повідомляє agroxxi.ru, пише agronews.ua.

У Росії, за оцінками аналітиків, зростання цін у сегменті найдешевшої кави може становити до 40%.

Цикорій — одна з найдавніших одомашнених рослин із цілющими властивостями.

Папірус Еберса (медичний трактат, опублікований близько 1500 до н.е. в Єгипті) визначає два типи цикорію: польовий цикорій, що збирається для коріння, і садовий — для листя, який зараз називається у продажу як «вітлуф».

У Європі цикорій вирощували як лікарську рослину з часів середньовіччя, і ченці-бенедиктинці покращили різновиди цикорію для харчових цілей.

«У 1763 році голландці застосували метод обсмажування кореня для підбадьорливого напою. У Франції смажений цикорій пережив справжній бум у 1806 році, коли під час війни в країні стався дефіцит кави, і Наполеон сприяв розвитку культури цикорію на півночі Франції як кавової альтернативи», — йдеться в повідомленні.

На сьогоднішній день на півночі Франції зосереджено основні поля цикорію з виробництвом близько 80 000 тонн.

«Цикорій знаходить нове застосування у промисловості завдяки корінню — джерелу інуліну. Ця речовина потрібна в харчових добавках, оскільки допомагає знизити рівень холестерину і сприяє хорошому балансу кишкової флори», — стверджують вчені.

У 2020 році Франція експортувала 14 526 тонн цикорію, переважно кореневого, оскільки інтерес до свіжого або охолодженого вітлуфу дещо скоротився. У 2019 році експорт французького цикорію оцінювався в 30,99 млн доларів США.

Читайте також: В Україні з’явиться нова аграрна виставка AGRO KHARKIV.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: