НОВИНИ

Стало відомо, що можна будувати на землях с/г призначення

16.09.2022 14:17
c313065-42

Існує думка, що на землях сільськогосподарського призначення заборонено здійснювати будівництво, оскільки такі землі призначені виключно для здійснення сільськогосподарської діяльності. Водночас експерти компанії «Земельний фонд України» зазначають, що це не так, пише agronews.ua.

Відповідно до ч.1 ст. 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури гуртових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

«Проте без об’єктів нерухомості, які використовуються для виробництва, зберігання і реалізації такої продукції не може успішно функціонувати аграрний бізнес, тому законодавство передбачає можливість будівництва об’єктів нерухомості на таких землях, але за умови, що подальше функціональне використання цих об’єктів відповідатиме цільовому призначенню земельної ділянки», — пояснюють експерти.

За цільовим призначенням землі, слід врахувати наступне нормативне врегулювання щодо зведення будівель і споруд:

  • 1) Земельні ділянки для городництва

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Земельного кодексу на земельних ділянках, наданих для городництва, закладання багаторічних плодових насаджень, а також спорудження капітальних будівель і споруд не допускається.

У ч.3 цієї ж статті зазначено, що можуть бути зведені тимчасові споруди для зберігання інвентарю та захисту від непогоди. Після закінчення строку оренди зазначеної земельної ділянки побудовані тимчасові споруди підлягають знесенню власниками цих споруд за їх рахунок.

  • 2) Земельні ділянки для садівництва

Відповідно до ч. 3 ст. 35 Земельного кодексу земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.

  • 3) Земельні ділянки, надані для фермерських господарств

Відповідно до ст. 5, 16 Закону «Про фермерське господарство», громадяни, що створили фермерське господарство, мають право облаштувати житло в тій частині наданої для ведення фермерського господарства земельної ділянки, з якої забезпечується зручний доступ до всіх виробничих об’єктів господарства. Якщо житло членів фермерського господарства знаходиться за межами населених пунктів, то вони мають право на створення відокремленої фермерської садиби, якій надається поштова адреса. 

Фермерське господарство має право споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності земельних ділянках відповідно до затверджених документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: