НОВИНИ

Стало відомо, що буде з найбільшим в Україні заповідником

11.11.2021 16:20
Стало відомо, що буде з найбільшим в Україні заповідником

Законопроєкт передбачає внесення змін до статті 3 Закону України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій». Про це повідомляє Міндовкілля, пише agronews.ua.

Читай нас також у Viber та Telegram.

Документ розроблений на виконання Указу Президента України від 10 липня 2019 року № 512 “Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Наразі стаття 3 закону зобов’язує замовника будівництва централізованого сховища направляти 10 % від загальної вартості будівництва на створення об’єктів соцпризначення у місті Славутичі і на території Іванківської, Поліської селищних територіальних громад Вишгородського району Київської області.

Після схвалення законопроєкту Верховною Радою із цих 10 % коштів вартості будівництва централізованого сховища:

  • 10 % направлятиметься на розвиток Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника;
  • 90 % – на створення об’єктів соцпризначення у місті Славутичі ті на території Іванківської, Поліської селищних територіальних громад Вишгородського району Київської області.

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник займає близько 227 тис. га території Чорнобильської зони. Після радіоактивного забруднення ця територія поступово відновлюється. На сьогодні це місце є домівкою для 300 видів тварин, з яких 75 червонокнижних, 1,2 тисячі видів судинних рослин, 120 видів лишайників та 20 видів мохів. Тут мешкають понад 15 особин рисі, 8 вовчих зграй та найбільша у Європі популяція коней Пржевальського – 150 особин.

Додаткове фінансування стане суттєвою підтримкою реабілітації та розвитку унікальної природоохоронної території – Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та дозволить направляти кошти на:

  • створення сучасної інфраструктури;
  • розвиток науково-дослідного та туристичного потенціалу заповідника. Адже це унікальне місце для досліджень відновлення флори і фауни після радіоактивного забруднення та спостережень за тим, як зона відчуження перетворюється у зону відродження. 

Читайте також: Озвучено ціни на землю в Україні.



Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: