АНАЛІТИКА

Стало відомо, що буде з цінами на соняшникову олію в Україні

09.05.2022 09:34
613660515cb4f-1e5e4e589939f92a7bff5e3af51f3f4c-600x370

Оптові ціни на олію в Україні, ймовірно, знизяться, але це мало позначиться на роздрібній вартості. Таку оцінку економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак та голова Економічного дискусійного клубу Олег Пензін, Про це повідомляє UBR.ua, пише agronews.ua.

“Там багато факторів. Наприклад, ціна залежить від місця покупки та бренду. Тому такого поняття, як роздрібна ціна на олію – немає. Є ціна на конкретний бренд у конкретному місці“, – пояснив Ярмак.

На сьогоднішній день 1 літр олії в Україні коштує від 60 грн до 70 грн. За словами експертів, стрімке подорожчання цього продукту в 2021 році було пов’язане з відкритим ринком, через що вартість встановлювалася за експортною ціною. Зараз ринок повністю закритий, тому ціна залишається без змін.

“Швидше за все, ціна падати не буде, а протримається на рівні собівартості виробництва. Також буде зменшуватись обсяг виробництва соняшникової олії, а частина заводів – закриються“, – пояснив Пензін.

Разом з тим, існує варіант заміни соняшникової олії на соєву, пальмову та рапсову олії. Однак у цьому випадку якість продуктів буде гіршою.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: