НОВИНИ

Стало відомо, що може замінити соєвий шрот

24.02.2021 12:02
image

Китайські дослідники експериментальним способом довели, що гарбузова макуха може цілковито замінити соєвий шрот і покращити здоров’я тварин. Про це повідомляє ScienceDirect, пише agronews.ua.

Одне з останніх досліджень, проведених у КНР,  показало, що макуха з гарбузового насіння, побічний продукт виробництва гарбузової олії, може успішно замінити соєвий шрот в раціоні дійних корів, не справляючи негативного впливу на молочну продуктивність. Соєвий шрот є відмінним джерелом білка для жуйних тварин завдяки високому вмісту білка і відмінному амінокислотним профілем, однак високі і часто нестабільні ціни на соєвий шрот привели до пошуку альтернативи.

За словами дослідників, макуха із гарбузового насіння має більш високу концентрацію сирого протеїну (CP, 598 г/кг), високий вміст лізину (32 г/кг) і метіоніну (18 г/кг) та покращує смакові якості концентратів для жуйних тварин.

Результати комплексного дослідження, у якому вивчались різні показники нових кормів і їх властивості, показало, що гарбузовий продукт може дійсно замінити соєвий шрот в раціоні дійних корів, не справляючи негативного впливу на продуктивність або засвоюваність. Так само це зміна раціону покращує антиоксидантні функції і показники крові у дійних корів. Дослідження проводилось у трьох групах корів: перша група отримувала традиційний соєвий шрот, друга мала у раціоні 50% гарбузового і, нарешті, корми корів третьої групи містили виключно гарбузову макуху без додавання продуктів переробки сої.

Нагадаємо, що на Волині побудують новий комбікормовий завод.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: