НОВИНИ

Стало відомо, що дозволить уникнути подорожчання продукції в Україні

01.04.2020 19:02
650x434

Через високі портові збори дорожчає вся продукція, що виробляється в Україні, в тому числі і сільськогосподарська. Зниження портових зборів в умовах кризи дозволить уникнути подорожчання сільгосппродукції. Про це заявив президент Української зернової асоціації, Микола Горбачов, коментуючи ініціативу Федерації роботодавців транспорту знизити портові збори на 20%. Пише agronews.ua з посиланням на Главком.


«Справа в тому, що у нас досить високі портові збори. І виходить, що вся продукція, яка виробляється в Україні, в тому числі і сільськогосподарська, все дорожчає через логістичний ланцюг. Чим дешевші будуть логістичні ланцюги, тим більше доходів отримають самі виробники», – сказав Горбачов.

За його словами, будь-яке зниження експорту вкрай негативно позначиться на економіці країни. «Ми без експорту зіткнемося з дуже великими проблемами: і з курсоутворенням всередині країни, і з доходами виробників. Тому що внутрішнє споживання не збільшиться на жодну продукцію. Тому потрібно експортувати.

Також всі країни роблять якийсь внесок в боротьбу з коронавірусом. Так ось, внесок України в це – це в першу чергу, звичайно, допомога тим країнам, які імпортозалежні, особливо продовольство. Тому ми як країна, яка не має фінансових можливостей допомагати всьому світу, ми можемо допомогти їм харчами», – зазначив глава Української зернової асоціації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: