НОВИНИ

Стало відомо, наскільки цьогоріч аграрії зменшили посіви озимих культур

28.11.2020 12:12
oz.psh.alatus_25.05

Посівна озимих культур в Україні практично завершилася. Перші заморозки і сніг розпочали процес загартування посівів до можливих зимових морозів. Тож важливим є не лише обсяг посівів, а й оцінка їх стану перед входженням в зиму. Про повдомляє ucab, пише agronews.ua.

На середину листопада маємо 5,9 млн га посівів озимої пшениці, що на 9% або 500 тис. га менше минулорічних площ.

Найбільше скорочення площ відбулося в Одеській області — мінус 120 тис. га, а також Хмельницькій та Черкаській областях — по 70 тис. га в кожній. Причиною такого скорочення в Одеській області була тривала посуха, яка завдала значних збитків і багатьох фермерів залишила без засобів для проведення посівної. Крім того, в період посіву відчувався суттєвий брак вологи в ґрунті, особливо в Одеській та Черкаській областях.

Натомість на Хмельниччині затягнувся період збору пізніх культур, і площі під озимину ще були зайняті іншими культурами, переважно соєю та соняшником.

Також аграрії скоротили посіви озимого жита на 11% — з 134 до 120 тис. га. Зокрема, зменшилися посівні площі в Сумській області, Житомирській та Харківській областях.

«Не зважаючи на загальне скорочення площ, більшість сільгоспвиробників відзначають, що стан посівів значно кращий, ніж минулого року. Доволі тепла осінь з рясними опадами, починаючи з другої половини вересня, забезпечила гарний розвиток посівів озимини. Відповідно, очікування врожаю озимих культур наступного року наразі досить оптимістичні», — зазначає Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Озимий ріпак в Україні посіяно на площі 900 тис. га, що на 30% менше ніж в минулому році. Таке суттєве зменшення пояснюється несприятливими умовами для посіву — посушливі умови і нестача вологи протягом серпня-початку вересня змусила багатьох сільгоспвиробників відмовитися від посіву або суттєво скоротити площі під цією культурою. Зокрема, в Миколаївській, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській областях посіли лише 30-60% від прогнозованих площ. 

За словами Романа Сластьона, по озимині завжди були високими ризики втрати посівів, однак щодо ріпаку навіть більшим ризиком є неотримання сходів через відсутність опадів в період посіву. 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: