ВАЖЛИВО

Стало відомо, наскільки подорожчає цибуля

09.12.2021 10:05
onion-5187022_1920-1024x683

Поточні ціни на цибулю ріпчасту в Україні продовжують радувати виробників: цибуля ріпчаста на українському ринку пропонується майже втричі дорожче, ніж роком раніше, і на третину дорожча, ніж у 2019 р. Про це повідомляє east-fruit.com, пише agronews.ua.

Великі виробники овочів борщового набору ще з початку осені сильно обмежили свої продажі і утримують ріпчасту цибулю в сховищах, сподіваючись на активніше зростання ціни в другій половині сезону.

У підсумку, зараз на ринку поки що присутня в основному продукція від дрібніших господарств з необладнаними сховищами або непридатна для тривалого зберігання.

«Початок осені цього року дійсно приніс виробникам ріпчастої цибулі в Україні рекордну стартову ціну як мінімум за останні п’ять-шість років! Тим не менш, далі вона зростала дуже повільно, і поточний ціновий потолок на цю продукцію в країні становить $0,37/кг — це саме той рівень, після якого на український ринок починає заходити продукція з Казахстану», — коментує ситуацію Євген Кузін, керівник міжнародних проектів Fruit-Inform.com.

Зниження виробництва цибулі ріпчастої в Україні та проблеми з якістю зібраного врожаю через погодні умови цього року вселяли оптимізм тим, хто зміг закласти у сховища якісну продукцію, і вже з кінця літа на українському ринку почали ходити чутки про високу ймовірність повторення сезону-2018/19. Нагадаємо, що тоді з осені до середини весни ціна на ріпчасту цибулю в Україні стрибнула більш ніж уп’ятеро!

Тим не менш, точного повторення тієї ситуації чекати все ж таки не варто.

Читайте також: В Україні розробляють новий бренд для ефективного виходу малих та середніх підприємств на міжнародний ринок.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: