НОВИНИ

Стало відомо, куди експортують українську лохину

13.06.2024 15:17
4

Уже два роки українську лохину експортують до Чехії, найбільше із Закарпаття. Оскільки там до кордону доволі близько, виробникам лохини із Закарпаття вигідніше везти ягоду на ринки Чехії, ніж до Києва. Про це повідомляє Високий замок, пише agronews.ua.

Провідний фахівець стандартизації, сертифікації та якості «Органік стандарт» Василь Шукалович зазначив, що зараз обсяги експорту лохини не високі – 5 тонн ягоди, а до війни було сто тонн в сезон.

«У Чехії є попит на органічну лохину з України, — відзначає Василь Шукалович. — Знайшли там контрагента, який спробував нашу ягоду і це пішло. Окрім Закарпаття, лохину до країн ЄС експортують господарства з Київської області. Є такі, які не орієнтовані на внутрішній ринок, працюють лише на експорт. Везуть також в Іспанію, Велику Британію, Голландію».

Серед проблем експорту лохини — три роки українські виробники не могли знайти спеціальні холодильники для транспортування, які б відповідали стандартам європейських покупців. У деяких фермерів просідала якість лохини… У ЄС не можна везти будь-що, ягода має бути найвищої якості, зокрема великого розміру, а не дрібна.Перегляди: 62
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: