НОВИНИ

Стало відомо куди експортується майже 90% української черешні

24.01.2022 09:36
83d81e6a02f14e

В 2020-2021 рр. експорт черешні значно скоротився, натомість збільшився її імпорт до України. Плоди завозили з Узбекистану, Греції, Молдови, Сирії, Азербайджану.  Про це розповіла виконавча директорка «Асоціації ягідників України» Олена Каіжен під час форуму «Кісточкові в Україні: поточний стан та перспективи розвитку», пише agronews.ua.

«Ринок черешні в Україні є зростаючим з виробничого погляду. 89,5% української черешні експортується до Білорусі. Потім її продають до РФ, інших країн. Хочеться, щоб українські виробники мали прямі контакти з покупцями. Фокусні країни для експорту — Німеччина, Велика Британія та Австрія. Німеччина — великий ринок, цікаво виходити на хаби, дилерів напряму», — зазначає Олена Каіжен. 

Гуртові ціни на черешню останніми роками стабільні — близько 1,6 євро за 1 кг 

За її словами, європейські покупці обирають переважно європейські сорти. Для експорту потрібно мати сертифікацію Global G.A.P., на деякі ринки, зокрема Німеччини, потрібен також GRASP. 

Також цікавими є ринки Китаю та Кореї, де цінують великий розмір ягід (32+). Досягти цього допоможе правильна обрізка та вибір відповідних сортів. Проте відсутніcть узгоджень фітосанітарних вимог при експорті черешні між Головним митним управлінням Китаю та Держпродспоживслужбою України з 2018 р. є суттєвою перепоною для поставок ягід до КНР.

Читайте також: Чи буде Україна з міндобривами?Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: