НОВИНИ

Стало відомо, коли в Україні скасують мораторій на підвищення комунальних тарифів

06.11.2023 10:31
dff91f993ee0f39fe6264dd62aed2ed3

В Україні продовжується дія мораторію на підвищення тарифів на опалення, газ та гарячу воду. У НБУ спрогнозували, коли комунальні послуги можуть подорожчати. Про це повідомляє top.today.ua, пише agronews.ua.

Заборону на підвищення комунальних тарифів запровадили після початку повномасштабної війни. Він не стосується електроенергії та холодної води. Світло подорожчало з 1 червня. Якщо раніше побутові споживачі платили по 1,68 грн/кВт-годину, то тепер – вже по 2,64 грн/кВт-годину. Тариф на холодну воду також планували підвищити, але поки що залишили на колишньому рівні.

За даними, поданими в “Інфляційному звіті” Нацбанку України, мораторій на зміну тарифів на опалення, газ та гаряче водопостачання можуть зняти лише у 2025 році. Причому це супроводжуватиметься заходами підтримки населення, а саме – субсидіями.

Прогнозується поступове зростання адміністративної інфляції, яка насамперед визначатиметься подорожчанням тютюнової продукції через підвищення тарифів та акцизів на окремі житлово-комунальні послуги.

У НБУ вважають, що скасування мораторію спричинить прискорення адміністративної інфляції до 19% наприкінці прогнозного періоду.

“Незважаючи на необхідне усунення дисбалансів в енергетичному секторі, очікується, що подальші урядові рішення щодо приведення тарифів на ЖКП до ринкових рівнів враховуватимуть високу соціальну значущість тарифів. Тому очікується, що їх підвищення буде поетапним і супроводжуватиметься розширенням підтримки населення субсидіями”, – зазначили представники регулятора.

У НБУ повідомили, коли в Україні скасують мораторій на підвищення комунальних тарифів

За базовим сценарієм макропрогнозу НБУ за жовтень з 2025 року очікується значне зменшення ризиків безпеки в Україні. Раніше у Нацбанку прогнозували, що це можливо з середини 2024 року.Перегляди: 1733
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: