НОВИНИ

Стало відомо, коли в Україні ціна на землю різко піде вгору

04.10.2021 13:04
3d89574-land-690

Ринок землі, який діє в Україні вже три місяці, поки не демонструє високих цін. В регіонах, де спостерігається найвища купівельна активність, в середньому гектар продають за 1200-1250 доларів. Експерти кажуть, що найближчим часом ціна на землю залишатиметься приблизно такою самою. Різкий сплеск цін може статися через кілька років. Про це повідомляє biz.today, пише agronews.ua.

“Нині законом встановлений мінімальний розмір вартості 1 га землі, що є не нижчим від нормативно-грошової оцінки. Так триватиме до 2030 року, а далі держава “відпустить” цей ринок”, – каже адвокатка Анна Федун.

Знавці ринку прогнозують різке зростання ціни на землю у 2024 році. Саме тоді буде знята заборона на продаж землі юридичним особам, і ринок землі увійде в активну фазу. До цієї дати, пророкують вони, ціна на землю зростатиме помірно: приблизно на 20% щороку. Таким чином до 2024 року вона підніметься приблизно до 2200 доларів за гектар.

Однак у 2024, коли землю дозволять купувати юридичним особам, ціна на землю може різко зрости, каже Анна Федун.

До того, поки земля не почне суттєво дорожчати, власникам паїв вигідніше здавати її в оренду, а не продавати.

Тим часом, за три місяці, що минули з моменту відкриття ринку землі, на ньому вже укладено майже 24 тисячі угод. Звісно, в масштабах України та її землеволодінь, це зовсім небагато, та все ж процес іде.

Нагадаємо, що В Україні очікують нового стрибка цін на соняшникову олію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: