ВАЖЛИВО

Стало відомо, коли в Україні повноцінно запрацює агрострахування

10.12.2020 13:32
29ead7a-agriculture-save

В Україні буде оновлено Закон України про страхування сільськогосподарської продукції, зміни до якого напрацьовувались у робочій групі при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

З цього приводу 9 грудня 2020 року відбулася онлайн-конференція «Ведення агробізнесу в Україні» за організації асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» за участі заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького.

Серед учасників заходу були присутні представники Мінекономіки, Міністерства закордонних справ України, Офісу Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Держгеокадастру, аграрних асоціацій та міжнародні експерти.

У разі прийняття документа в першому кварталі наступного року, відкриється можливість запуску підтримки страхування під озимі культури урожаю 2022 року.

Першочергово компенсації страхових платежів підлягатимуть такі зернові культури, як пшениця, ячмінь та жито.

Учасники обговорили основні аспекти ведення аграрного бізнесу в Україні, питання взаємодії органів влади і бізнесу, основні законодавчі ініціативи, зокрема, реформа земельних відносин, питання державної підтримки, та інші.

Серед іншого, присутні обговорили нові підходи та перспективи розширення інструментів державної підтримки сільгоспвиробників.

«Агрострахування стане важливим інструментом для підтримки фермерів. У робочій групі за участю фахівців Мінекономіки, НБУ та учасників аграрного і страхового ринків ми напрацювали кілька принципових позицій, які зафіксовані в новому законопроекті. Йдеться про жорсткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечення прозорості перестрахування, а також чітке регулювання ставок», – прокоментував Тарас Висоцький.

Він додав, що вже цього місяця очікується внесення нового законопроекту до Верховної Ради України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: