НОВИНИ

Стало відомо, коли саме в Україні зростуть ціни на картоплю

27.09.2021 17:02
картопля-920x675 (1)

Оптова ціна на картоплю в Україні вже до кінця жовтня може вирости до 7 грн/кг, хоча наразі продається по 4 грн. Як відзначають фахівці, якість продукту в 2021-му залишає бажати кращого. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

“Якщо брати центральний і західний регіони, то урожай є, але він нижчий на 20%. Все-таки ціна буде рости. Основне копання вже почалося. Бачимо, що такого виходу з продовольчої картоплі, який був минулого року, немає. Тому я прогнозую, що ціна буде рости”, – розповів заступник директора з наукової роботи по селекції та насінництва Інституту картоплярства НААН України Микола Фурдіга.

“Уже очевидно, що врожайність картоплі в результаті буде меншою, ніж минулого року. Навіть на поливних ділянках рослини під час спеки мали занадто великий стрес і не змогли реалізувати свій потенціал. А спека влітку була тривала, кілька тижнів під 40 градусів. Так є багато дрібних, нетоварних бульб, вони не набрали потрібного калібру”, – пояснив керівник СТОВ “Плато” Олег Плакся.

Зазначимо, проблеми з врожайністю і самою якістю картоплі склалися не тільки в України, а й у багатьох інших країн-сусідів. Раніше Білорусь вперше стала імпортувати картоплю з інших країн, зокрема з нашої, під час прибирання свого врожаю. Держава відома як великий експортер продукту, а не імпортер.

Закуповувати картоплю довелося через високі ціни, хоча це незвичайне явище. Переважно під час збирання врожаю вартість досягає мінімальних значень.

Варто відзначити, що за перші 7 місяців 2021-го найбільше картоплі в Білорусь поставила Україна. З нашої країни в сусідню імпортували 15,5 тис. тонн бульбоплодів.

Нагадаємо. що Вчені вивели новітні сорти лохини.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: