АНАЛІТИКА

Стало відомо, коли очікувати спад цін на кавуни

28.07.2021 12:34
1_880

Запізнення сезону кавунів цього року, яке було спричинене несприятливими погодними умовами, означає, що дешевшати баштанні культури почнуть також пізніше. За словами консультанта Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) Валерія Федоренка, ціни на кавуни почнуть помітно знижуватись уже цього тижня, пише agronews.ua.

Фахівець говорить, що зазвичай перші українські кавуни нового врожаю з’являються наприкінці червня. Цього року сезон почався більш ніж на два тижні пізніше – 15 липня.

“Механізм формування ціни відбувається за класичною схемою для нашого ринку кавуна. Оператори, які займають левову частку продажів, напередодні виходу на ринок масової пропозиції товару наситили свої точки товаром першої хвилі та будуть чекати на обвал цін. Саме тому такі чинники, як погодні умови, спекулятивні ігри монополістів, хаос в пропозиції та відсутність у фермерів чіткого розуміння того, кому вони будуть продавати ягоду на цей раз, можуть зіграти злий жарт з багатьма виробниками та продавцями в цьому році. Цікаво, що 18 липня кавун з поля продавали по 8 грн / кг, диню – по 10 грн / кг. А 20 липня ціна на кавун становила вже 6 грн. 50 коп., на диню – 4 грн”, – говорить Валерій Федоренко.

Ціни будуть коливатися до другої половини серпня. З 20 серпня (теж із запізненням) на ринку з’явиться український кавун, який вирощували без поливу.

Нагадаємо, що кліматичні умови ставлять під загозу світовий урожай.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: