ВАЖЛИВО

Стало відомо, які програми фінансування аграріїв передадуть у парламент

09.02.2020 10:01
84803868_3510827148959464_8831656764463120384_o

Виділяючи фінансування на розвиток сільських регіонів, держава ставить перед собою два завдання, а саме: по-перше, допомогти людям, що працюють у сільській місцевості, вийти на рівень заробітків городян; по-друге, створити робочі місця за рахунок стимулювання підприємництва. Про це розповів заступник міністра економіки з питань сільського господарства Тарас Висоцький на нараді з громадськими організаціями в суботу, 8 лютого 2020 року, в Києві, передає Agronews.

«Пріоритетні напрямки розвитку сільських громад будуть розвивати за рахунок впровадження низки програм із фінансової підтримки розвитку кооперативів, малих виробників, дорадництва і навчання підприємництву, створення Фонду розвитку сільських територій нової інституції Укрдержпом», – повідомив Тарас Висоцький.

Він розповів, що у передбачених для аграріїв 4,2 млрд. грн обовязково діятиме програма про відшкодування відсотків по кредитам для фермерів, оборот підприємств яких становить до 20 млн грн. Йдеться про кредити, які можна брати на будь-які цілі, наприклад, під операційні витрати без привязки до культур.

Існуватиме окрема підтримка виробників, що займаються тваринництвом. В ній не існує обмежень по річному фінансовому обороту підприємства. Тобто на державну допомогу може претендувати будь-який тваринницький комплекс. Але він зможе отримати на свій розвиток більше 15 млн грн на рік.

Окремо Тарас Висоцький зупинився на особливостях програми державної компенсації банківських відсотків при купівлі землі. Вона також матиме обмеження – аграрій зможе отримати не більше 5 млн грн на рік, що є еквівалентом вартості 500-800 га залежно від регіону. У програмі будуть нюанси: 5 млн грн – це загальний розмір компенсації для одного покупця, так званий ліміт. Тобто можна взяти в банку кредит терміном на 5 років і щорічно купувати по 100 га, отримати за них компенсацію впродовж року. Наступного року купити ще 100 га і знову отримати компенсацію по кредиту. І так вчинювати, доки не буде використано передбачені на одного аграрія 5 млн грн. А можна купити за один рік 500 га і отримати відсотки по своїй компенсації.

Щоб в суспільстві не виникала паніка, урядом підготовлено законопроект № 2805, який фіксує в бюджетному кодексі не менше 1% ВПП суто під здешевлення відсотків по кредитах при купівлі землі. Ця програма гарантовано діятиме 5 років.

Урядом передбачено створення Фонду гарантування кредитів, який запрацює через 3 місяці. Фонд зможе покривати до 50% застави під землю. Що мається на увазі? Є ділянка розміром у 50 га. Її хоче придбати фермер, який не має бюджетної історії та не має застави, щоб її купити. Банк не зможе 100-відсотково взяти під заставу 50-гектарну ділянку. Тому покупець зможе прийти в банк і зробить перший платіж у розмірі 15% її власності. Після цього банк візьме ділянку під заставу, а решту гарантій покриє Фонд.

На цю фінансову послугу можуть розраховувати виробники, що господарюють на площі розміром не більше 100 га.

Державою також передбачені кошти на розвиток дорадництва і навчання підприємництву та на стимулювання створення в Україні кооперативів. Якщо ці два напрямки користуватимуться попитом у виробників, на них буде виділено додаткові кошти.

Нагадаємо, що на фінансування аграріїв передбачено 4,4 млрд. грн., із яких 1,4 млрд. грн. передбачено на відшкодування вартості кредитів для купівлі землі, 1 млрд. грн. для підтримки галузі тваринництва, 1 млрд. грн. на програму з відшкодування вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва (560 млн. грн. із цієї суми буде спрямовано на погашення компенсацій за 2019 рік. Вона виплачуватиметься аграріям упродовж 1-го кварталу 2020 року, якщо вони встигли переподати документи, адресувавши їх не ліквідованому Мінагрополітики, а новоутвореному Мінекономрозвитку. – ред.), 400 млн. грн. на садівництво, виноградарство, ягідництво, овочівництво (останнє під запитанням, бо представників нечисленних овочівницьких асоціацій не допустили на засідання робочих груп – говорять в УАВК), решта коштів залишена на розвиток дорадництва і фермерства.

Тарас Висоцький проінформував представників громадських організацій, що саме ці та низку інших держпрограм Мінекономрозвитку винесе на слухання аграрного парламентського комітету, який засідатиме в Києві 11 лютого.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: