НОВИНИ

Стало відомо, які крупи в Україні будуть у дефіциті

02.04.2020 14:02
46_main

В Україні достатній обсяг звичних для населення круп вітчизняного виробництва. Але по деяким круп’яним позиціям можливі перебої з поставками. Таку інформацію озвучили в асоціації “Спілка борошномелів України”, пише agronews.ua.

Наявні запаси таких круп, як пшенична, ячна, перлова, кукурудзяна наразі достатні для покриття потреби внутрішнього ринку практично до кінця року. Проблеми можуть виникнути із запезпеченням торговельних мереж гречаною крупою, – вважають у спілці.

Справа у тому, що виробництво цього продукту в України недостатнє, щоб наситити внутрішній ринок. Зазвичай, нестачу пропозиції покривали за рахунок імпорту гречки з країн СНД. Після введення обмежувальних та карантинних заходів у цих країнах та в Україні, постачання імпортованої гречаної крупи значно ускладнилося.

Тієї крупи, яка є наразі є на складах, вистачить лише на якийсь час. Затим, українці стикнуться з дефіцитом цього продукту у торговельних мережах.

Також зросте ціна на гречані крупи. Як повідомили у спілці, наразі відпускна гуртова ціна на гречану сировину вже перевищила 18 тис. грн/т. Після переробки ціна такої крупи від виробника буде вище 35 грн/т. Відповідно у роздріб вона буде ще дорожче.

Фахівці прогнозують, що у разі різкого зростання ціни на гречані крупи, АМКУ буде змушений втрутитися. Тож торговельні мережі, передбачаючи подібний розвиток подій, вже зупинили закупівлі продукту у виробників за такою ціною. Поточних же запасів торговим мережам вистачить на місяць, – прогнозують у спілці.

Ситуація з рисовою крупою поки що стабільна. Але ця агрокультура не вирощується в Україні, тож її теж потрібно буде імпортувати.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: