НОВИНИ

Стало відомо, як зміниться ціна на вершкове масло в Україні

23.03.2020 12:32
3af42723845588e430e6b503c43f928c

На українському ринку вершкового масла ситуація найближчим часом кардинально зміниться. По-перше, вплине зниження цін на біржові товари на світовому ринку, в тому числі на масло. Матиме певний вплив девальвація гривні. Обвал валют в сусідніх країнах СНД теж зіграє свою негативну роль. Про це повідомляє ІНФАГРО.

Але поки наведені фактори на українському ринку масла не позначилися і ціни залишилися колишніми.

Солодковершкове масло (82%) в середині березня навіть дещо подорожчало і пропонується в основному по 132-135 тис. грн/т.

Найближчим часом виробництво цього товару буде сезонно рости, а зовнішній попит знизиться. Тобто, пропозиція виросте, а експортні ціни впадуть. Це повинно спричинити зниження і внутрішніх цін. Вплинути на це може очікуваний перерозподіл торговельних потоків в рамках країн СНД.

Зараз курси валют цих країн помітно впали, особливо відчутно це падіння в Росії. Тепер в РФ масло коштує 4400 USD/т, а це означає що білоруські експортери будуть шукати збут для свого товару на тих ринках, куди Україна ще недавно продавала своє масло за високою ціною. Зрозуміло, що козирі в конкурентній боротьбі на цих ринках у Білорусі, хоча б тому, що у них немає проблеми з логістикою.

Можна припустити, що до середини весни ціна на масло знизиться. Внутрішня ж ціна буде залежати від експортної і від рівня девальвації гривні, йдеться у повідомленні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: