НОВИНИ

Стало відомо, як квотування на імпорт добрив вплине на АПК України

26.05.2020 16:02
6515

Учора, 25 травня 2020 року відбулася нарада у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, присвячена обговоренню запровадження квотування на імпорт добрив. Ключова тема – аграрії не хочуть переплачувати за добрива зі своєї кишені, аби утримувати хімічну монополію. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці Олег Тарасов, член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, пише agronews.ua.

Від учасників ринку прозвучала інформація (з посиланням на дослідження АМКУ), яка вказує на високу рентабельність компанії «Остхем» у попередні роки. Відповідно до неї до 2016 року збитки заводів були фіктивними, а прибуток з них просто виводився на саму групу «Остхем» за допомогою поставки газу за завищеними цінами.

При цьому, за данімі Мінекономіки, після 2016 года вартість хімічної продукції групи збільшилась, а витрати – зменшились. Тобто прибуток мав додатково вирости. За розрахунками присутніх на зустрічі, які зроблені на базі публічних даних конкурентів «Остхем» показують, що рентабельність компанії становить близько 40%, а ціни внутрішнього ринку перевищують світові на 15-30 %%.

“Аграрії всю цю арифметику розуміють, тому на цій зустрічі виступили проти квотування і чітко про це сказали Тарасу Качці, підкресливши, що висновки Мінекономіки на яких базується пропозицію про введення квот містять ряд помилок і не відповідають дійсності. Це буде удар по українському агросектору, на користь групи «Остхем»”, – написав депутат.

Підтримую позицію агросектору проти запровадження квотування на імпортні добрива. Адже це суттєво звужує конкуренцію на ринку добрив. Якщо ж держава хоче подбати про внутрішнього виробника добрив, то врегулювати це лише питанням фіксованої рентабельності не вдасться. Тут має також наводити лад АМКУ, – зауважив він.

Нагадаємо, обмеживши імпорт міндобрив уряд посилює внутрішню монополію в Україні, вважає Тарасов.

На думку Олега Тарасова, найкращий інструмент у цій ситуації – рівні правила гри для всіх та ніяких преференцій комусь одному. Тоді аграрії проголосують своїм гаманцем за ті добрива, якість і ціна яких для них оптимальна. Це називається ліберальний ринок і ринкова економіка.

Нагадаємо, фермери проти монополізації ринку. Ринку міндобрив України знов загрожує монополізація: голова об`єднання Агро-Продовольчої Ради та Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник попередив про наслідки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: