НОВИНИ

Стало відомо, хто може вийти на пенсію достроково

25.08.2023 19:12
0007

Розмір пенсії в Україні залежить від багатьох чинників. Наприклад, від страхового стажу, розміру доходу протягом усієї трудової діяльності. До того ж, уряд поступово збільшує пенсійний вік. Проте деякі громадяни мають право вийти на заслужений відпочинок достроково. Про це повідомляє kyiv.znaj.ua, пише agronews.ua.

Для того, щоб почати отримувати пенсійні виплати достроково, людина має відповідати певним критеріям. Наприклад, вийти пенсію раніше, не чекаючи настання відповідного віку, можуть працівники шкідливих виробництв, і також особи, що мають особливий статус.

До таких категорій належать учасники бойових дій, зокрема, та особи з інвалідністю внаслідок війни. Також дане право надають членам сім’ї загиблих чи померлих захисників та захисниць України.

Хто ще може вийти на пенсію достроково, крім зазначених вище:

  • багатодітні матері та матері дітей з інвалідністю з дитинства, тяжкохворих дітей
  • учасники ліквідації та постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС
  • особи, які були звільнені з роботи через скорочення штату або за станом здоров’я

Однак для таких людей діє важлива умова, за якої вони зможуть почати отримувати пенсію раніше, ніж це дозволено. Зробити це можуть лише ті, кому лишилося не більше 1,5 років до досягнення пенсійного віку.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: